.

Diskusija: Ideologijos žlugimas

10. Giedrius2008 12 06 17:05:27

Taip.
Be to, mano nuomone, bus kur kas lietuviškesni už daugelį vadintinų lietuviais pagal kitokius apibrėžimus.

9. Kemblys2008 12 06 15:35:11

Giedriau,
Skaičiau atsakymus, man kilo klausimai. Pradėsiu nuo ketvirto Tavo atsakymo.
Ar svetimtaučių (kad ir juodaodžių) šeima bus lietuviais, jei save laikys lietuviais, jausis lietuvių tautos dalimi, kalbės visada lietuviškai ir savo vaikus mokins lietuvių kalbos (dar pridėsiu puoselės lietuvių protėvių pasaulėžiūra ir papročius)?

8. Giedrius2008 12 05 13:45:44

ATSAKYMAI:)

1.Man iš to vadovėlio reikėjo mokytis 12 klasėje (gaila, kad tada neperskaičiau, bent jau kai kurių skyrių:)
2.Nesu teisėjas, ir todėl nei smerkiu, nei reabilituoju seniai mirusių žmonių, kurie nė vieno iš minėtų nusikaltimų patys ne tiktai nepadarė, bet ir nesiūlė padaryti.
Tačiau konstatuoju, kad jų kapitalizmo kritika buvo teisinga. Manau, kad kuo toliau, tuo labiau bus galima tuo įsitikinti savo kailiu.
3.Gamybos būdas nulemia visuomeninę santvarką (kitaip sakant, kuri santvarka yra efektyviausia esant konkrečiam ekonominiam lygiui). Tai banalu šiais laikais. Ir Lietuvoje matome prie ko priveda Jankijos ir Vakarų Europos visuomeninio gyvenimo kopijavimas ant lietuviškojo ūkio pagrindo.
Pirmą kartą girdžiu vadinant klaida būtent tai. Nelabai turiu ką bepasakyti.
4. Lietuvių tauta man – tai visuma žmonių, kurie laiko save lietuviais ir jaučiasi lietuvių tautos dalimi, tie, kurių pagrindinė, sava kalba – lietuvių, kurie to nesigaili ir visų pirma jos moko savo vaikus.

7. Kemblys2008 11 24 10:18:05

Giedriau, įdomu būtų sužinoti Tavo „tautos“ sąvokos apibrėžimą.

6. A.Perkūnėlis2008 11 24 00:17:11

Autoriui : Siūlyčiau pataisyt – 12 klases vadovėlio tais laikais( 1983m ) negalėjo būti.
Dėl ideologijos žlugimo. Tie banditai Leninas ir Marksas, nežiūrint kad ir pasakydavo karts nuo karto gerų minčių, negali būt jokiais būdais reabilituoti. Svarbu, ko tie banditai savo propaganda pasiekė – pasėt sumaištį ir užgrobt (tegul pradžioje ir vienoje atskirai paimtoje šalyje) valdžią. Padaryt tautų genocidą ir ekspermentuojant su žmogiškaisiais ištekliais, pasiekti absoliutaus paklusnumo. Kai kurie izraelitai pasiteisindami, vadina tai ne genocidu, o nekaltu stratocidu. Bet aš laikau tai Tautai daug žalingesniu, nes paliekami nesugebantys savarankiškai mąstyti, paklusnūs avinėliai. Jau geriau mirtis, nei sugyvulėjimas.
Imkime kitą atvejį – Kristaus mokymą ir krikščioniškos propagandos plėtrą. Ten irgi yra gana gerų gabalais teiginių. Bet ten užkoduotas nesipriešinimo ir palklusnumo siekis – kas yra pražūtinga pirmapradėm ir mažom grynom tautom. Priminsiu : „atsuk kitą žandą“.
Ten Jo mokyme yra užkoduota velnioniškų dalykų. Bet atskirais gabalais viskas gerai, ir visa europa nuo tų kodų kenčia. Tas mokymas ir buvo sukurtas griauti Romos imperijai. Dar apie paties krikšto kilmę būtų įdomu padiskutuoti. Bet komunizmui – NE. Kolchozui – NE. Socializmas? Tik ne sovietinis, kai gauja grobikų nepriminsiu kokios tautybės, teroru laiko visus savo valdžioje. O veikia rusų vardu. Kada tai supras pati Rusija?

5. Kemblys2008 11 21 19:08:40

„esminė teorinė marksistinės ideologijos klaida“ – visuomenė grindžiama ekonominiais žmonių tarpusavio santykiais t.y. lygiai taip pat kaip ir kapitalizme.

4. saile2008 11 20 12:55:56

Kembliui: straipsnis kalba apie ideologijos zlugima, o ideologija siuo atveju yra tie siekiai, kurie buvo skelbiami Lietuvai atgavus nepriklausomybe. Kritika sio straipsnio yra skirta kapitalizmui, o ne socializmui.
Kazkodel kai lietuviai isgirsta kritika kapitalizmui, jei iskarto pradeda galvot, kad propaguojamas yra socializmas. O taip nera. Tiesiog kadangi komunizmas pasaulyje tapo nugaletas/uzkariautas kapitalizmo (ir toliau tesia savo ekspansija), paprasti zmones tiki, kad tai is tikro yra tokia gera ideologija. Deja, kaip ir visi krastutinumai nebuna geri, taip ir cia – aukso vidurys yra labai reikalingas.

3. Giedrius Kembliui2008 11 20 11:58:29

Tai ir nurodykite, „esminę teorinę marksistinės ideologijos klaidą“, jei ją žinote, apibrėžkite tautos sąvoką, kaip ją suprantate:–)
Dėl tarybinio marksizmo, tai manau, kad jo pralaimėjimą galutinai nulėmė trockizmo atsisakymas. O tautą aš suprantu tikrai ne taip, kaip moko vadovėliai.

2. Cieška2008 11 20 11:37:21

Žodžiu, reik iš čia nešt muilą?

1. Kemblys2008 11 20 10:02:15

Nežinau, ar Giedrius jaunesnis, kaip 20 metų, ar jau pamiršo tikrą „sąjūdžio“ pavadinimą – „Sąjūdis Gorbačiovo persitvarkymo politikai remti“ :–]]
Užsimenant apie marksistinę ideologiją derėtų nurodyti esminę teorinę jos klaidą, bet, sprendžiant pagal rašte išlietus jausmus, susidariau nuomonę, kad teorija yra silpna autoriaus vieta.
Tiesiog nustebčiau jei Giedrius sugebėtų apibrėžti tautos sąvoką.

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

 • Tekstai
  šia tema
 • Eleras

  Eleras (LR-as) – dabartinė Lietuvos valdžia. Nors ir mėgina vadintis „Lietuvos Respublika“, Eleras akivaizdžiai nėra nei Lietuvos, nei respublika. Praktiškai tai – antikonstitucinė nusikaltėlių gauja „ant Lietuvos“.

 • Gražulizmas

  Gražulizmas siaurąja ir plačiąja prasme. Gražulizmas – nepagarba homoseksualams ar tiesiog kitokiems ir jos demonstravimas.

 • „Tremtinys“

  Tremtinys kabutėse – sąvoka.

 • Čigonai

  Čigonai – sąvoka. Čigonus aukština, romais juos vadinti verčia Europos Sąjungos valdininkija ir negerbiantieji savo tautos lietuviai.

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinėje žvaigždėje
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2020 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis