.

Diskusija: Anonimkės ir tautinės tradicijos

10. Gėda2011 09 27 13:42:16

Et ir iš kur tokių raudonų lervų kaip tamsta atsiranda?!Tiesiog privemta raštu...

9. Žaltis2011 09 26 23:06:24

Nebūkime Žliumbikais. Kovokime, Ieškokime Vilties. Ieškokime Kelio. Nepasiduokime Verksnių įtakai – Verkti. Mes žinome kas esame. Jaučiame savo Jėgą. Gyvenkime Dorai. Ir Mums Mūsų Protėvių dvasios padės įveikti užtvaras. Stiprins kovose. Nebūkime Mėmės Verknsiai. Žadinkime Jėgas. Mes Seniausios Gyvos Kalbos Nešėjai. Pasiduoti – Nevalia.

8. Giedrius2011 09 26 21:34:38

Manęs tada dar nebuvo:), bet dėl to, kas paskundė, seneliai niekad neabejojo, niekad neabejojo ir tuo, kad padarė tai savo iniciatyva – labai jau godus buvo dar nuo Smetonos laikų.
Netrūksta pas mus dabar visokių, netrūko ir tada. Ir nereikia ant ukrainiečių versti.
Norėtųsi tikėti, kad esame nuostabi tauta, nukentėjusi nuo istorijos neteiybių. Kad Vilijampolės žydus iššaudė irgi kažkokie kitataučiai provokatoriai. Ir kad dabar viską išvogė ir įgrūdo mus į dabartinį šūdą nelietuviai prisiplakę prie Sąjūdžio ir t.t.
Tačiau taip nėra. Visada galima sugalvoti ką nors fantastiško pasiteisinimui. Bet ar verta?
Manau, kad po katalikybės didžiausia Lietuvos problema yra melas ir netiesa, tiek apie aplinkinį pasaulį, tiek apie mus pačius. (Nors iš tikrų tai juk melas – vienas iš pagrindinių katalikybės bruožų ir ramsčių.)
Gaila buvo Marcinkevičiaus. Neabejoju, kad jis bent jau gyvenimo pabaigoje suprato, pre ko privedė „tas melas vardan Lietuvos“, ir labai dėl to kentėjo. Jis juk buvo Sąjūdžio pradžioje ir viską žinojo nuo pat pradžių.

7. Perkunas2011 09 26 20:48:55

Nesvaikit dėl pokario skundikų. Giedraiu, esi logiškas, kaip niekas kitas iš patriotų. Tai kodėl nepabaigi analizės. Daugybę atvejų žinau, kai tiesa paaiškėjo. Tų stribistinių stalinistinių niekšų. Paprastai su miškiniais nesusitvarkė, tai pasikvietė specialistus udarnikus iš Ukrainos. Tie ir pabaigė tvarkytis – sukiršino ir supriešino lietuvius tarpusavyje labai paprastai – surinko duomenis, kas su kuo pykosi ir privertė JĖGA (nepasirašysi – išvešime ir tavo šeimą) pasirašyti ant jau paruoštų aktų.
O paskui tiem vežamiem tuos popierius būtinai pakišdavo – mes nevežtume, bet va tavo kaimynai paskundė. Ką galėjo kaimynai paskųsti, kad visiems šis žmogus buvo geras, padėdavo tik kad daugiau už kitus turto, žemės turėjo? Bet po šito, tas žmogus nebenorėjo Lietuvon grįžti – užpyko.
Iš tikro, išvežtinųjų ir likviduojamųjų sąrašus ŽYDŲ komunistų aktyvistai sudarinėjo dar prieš karą. Bet jaunimas užmaršus, užmiršo ir Todeso prisiminimus ir Josadės išstojimą su prisipažinimais per TV. Ir nėra ko čia vyniot į vatą. Taip, tai buvo, ir jei nepasakysim šito šiandien, tai tie NKVD steigėjai vėl paprašys turto, neva turėto kur nors Kauno centre.

6. Giedrius2011 09 26 19:18:45

Manau, kad lietuvis. Kitokių ten ir nebuvo – tik
Smetonos nustekenti, pusiau raštingi tautiečiai.
Geriausiai išsilavinę, kaip ir dabar, prieš karą bėgdavo iš Smetonos Lietuvos geresnio gyvenimo ir laisvesnių šalių ieškoti. Tiktai šeimos tada buvo kur kas gausesnės, tai ir Lietuvoje dar lietuvių nemažėdavo.

5. Leo2011 09 26 18:15:39

O tai gal tą laiškelį KGB ne lietuvis parašė, jei buvo tiek gramatinių klaidų?

4. Giedrius2011 09 26 16:10:13

Smetona sunaikino demokratiją ir, svarbiausia, pilietinę visuomenę, jau nekalbant apie ūkį – kai atidavė užsienio bendrovėms monopolijomis svarbiausias pramonės šakas, ypač energetinių šalitinių kontrolę, pasmerkdamas Lietuvą visiškam ne tik politiniam, bet ir ekonomiam atsilikimui.
Tik Stalino dėka dar turime kažkokią pramonę (kurią jau irgi, beje, baigia sunaikinti).
O tikslo aš neturiu, tai mano hobis – man kartais tiesiog kyla noras pasakyti (parašyti) tai, kas akivaizdu. Aš – ne žurnalistas, neuždirbinėju pinigų nei už užsakomąją propagandą, nei už tiesos nutylėjimą:)

3. Aradija2011 09 26 15:56:46

Hm, idomiai, perskaičiau ir galvoju, tai kuom tas Smetona taip nusikalto? nesidomėjau istorija tai norėčiau plačiau apie tai sužinoti. Ir dar biški keista „išskyrus tarybinius laikus, vienintelį man žinomą periodą, kai tauta, jos kalba bei kultūra iš tikrųjų suklestėjo pačioje Lietuvoje“ – čia siulymas sugražinti tarybinius laikus? nes lietuviai gi nemoka būti patys sau šeimininkais? hm...straipnsio tikslo taip ir nesupratau :/

2. Marius2011 09 26 09:26:32

Net pasimečiau perkaitęs, nes paskutiniu metu kaip tik galvojau jog per mažai skundžiam vieni kitus, suprantama tai reikia daryt ne anonimiškai.Juk tik taip įmanoma kovot su blogiu.Suprantu, skundikų niekas nemėgsta, o gal teisingiau būtų sakyti jog skundikų nemėgsta skundžiamieji t.y. nedorai besielgiantys žmonės.Reikia tik viską daryti atvirai.Pavyzdžiui, mūsų kaimynai vakarais garsiai klausydavo muzikos, mes nuėjom ir jiems pasiskundėm t.y. paprašėm tylos ir ramybės, tam kartui tai suveikė.Vėliau ir vėl tai pasikartojo, tada mes iškvietėm policija(ir vėl pasiskundėm),o dar vėliau nuvažiavom ir oficialiai parašėm pareiškimą(ofiacialus skundas).Viskas lyg ir susitvarkė.Kitokių būdų aš nežinau.

1. kęstutis2011 09 26 01:25:53

na iš esmės–tai tiesa, ;ir čia man kiltų dar vienas papildomas klausimas;kodėl tie kas patenka į seimą–visiškai pasikeičia–?

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

 • Tekstai
  šia tema
 • Eleras

  Eleras (LR-as) – dabartinė Lietuvos valdžia. Nors ir mėgina vadintis „Lietuvos Respublika“, Eleras akivaizdžiai nėra nei Lietuvos, nei respublika. Praktiškai tai – antikonstitucinė nusikaltėlių gauja „ant Lietuvos“.

 • Gražulizmas

  Gražulizmas siaurąja ir plačiąja prasme. Gražulizmas – nepagarba homoseksualams ar tiesiog kitokiems ir jos demonstravimas.

 • „Tremtinys“

  Tremtinys kabutėse – sąvoka.

 • Čigonai

  Čigonai – sąvoka. Čigonus aukština, romais juos vadinti verčia Europos Sąjungos valdininkija ir negerbiantieji savo tautos lietuviai.

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinėje žvaigždėje
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2020 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis