.

Diskusija: Petkevičius ir Marcinkevičius. Žanro krizė

10. Po perkūnais2015 03 04 20:06:49

Nėra visai neteisus Petkevičius. Kraujo Vyckai tikrai prieš vakarus reikėjo. Nes manė, kad ruskeliai atsineš tuščias dėtuves. O pasirodė, kad desantiniai automatai turi savo braižą, Mosino karabinai taip pat – ne tik savo trajektoriją, bet ir kulkas palieka kūne specifines. Truputį susimovė. Ir yra liudininkų (gal dar yra).

9. Giedrius2012 01 11 11:45:33

Tikrai sunku su tais žanrais:)))

8. Marius2012 01 11 11:44:29

Sąmonės srautas? Nemėgstu ironijos, rašymo persikūnijus kitu asmeniu. Sunku suprasti, painu. Lietuvoje ir taip viskas supainiota. Petkevičius nebuvo stribas. Yra paaiškinęs kodėl jį taip apkalbėjo, toje pačioje knygoje.

7. zemaitis2012 01 05 17:26:03

kvailai neraliuoti!!! blemba kai skaitau kaip sustabde rusu puolima su surudijusiais mauzeriais ))) atsibodo jiems ta lietuva ir atidave, antraip butu sutrype visus tuos gynejus su keliais tanko suviais ir visi didvyriai ptys butu issilakste )))

6. Giedrius2011 12 27 23:12:04

Aš nenusimanau per daug apie šovinius, nei apie trasuojančius, nei apie jokius kitokius.
Nežinau, kas ten vyko, tačiau kai kurie dalykai man abejonių nekelia.
Net jeigu dabar koks nors teismas nuspręstų, kad Petkevičius melavo, apgaudinėjo ar pan., po 8 tylėjimo metų ir Petkevičiaus mirties tai jau nieko nebepakeistų.
„Durnių laivas“ – normaliai normaliu tiražu išleista visiems norintiems prieinama knyga. Ir valdžioje buvusios, niekada su priemonėmis nesiskaičiusios Tautos Tėtulio chebros tylėjimą galiu paaiškinti tiktai vieninteliu būdu.

Bet kokiu atveju, jaučiu didelę pagarbą Petkevičiui, dėkingumą už tai, kad atskleidė tautai ir istorijai faktus, kurie kitu atveju būtų likę nežinomi (manau, kad ir Ozolas nebūtų drįsęs pirmas).
Man juodai ATSIBODO dabartinis Petkevičiaus juodinimas. Tiek Rimas, tiek Antanas – visiškai realūs žmonės; taip elgiasi dauguma save vadinančių „elitu“ (man tinkamesnis atrodo žodis „šūduomenė“).

Jaučiuosi skolingas Petkevičiui, ir ne tik kaip lietuvis.

5. Znai meru2011 12 27 21:17:54

Py zdy py zdy, no znaj meru.
Sovietai su tuščiais šoviniais? Visu juk matėme, ir nustebome, kaip į bokšą pasipylė trasuojančios kulkos. Trasuojančios – tai ne žaisliukai, ne tušti, jie pradegina skyles. Jos brangios, tai deda kas 5 ar 4 kulką šaudymui naktį. Buvau atsargos kapitonas, ir visokius mokomuosius sborus praėjęs. Po to nebegalvojau, kad čia vaidybiniai žaidimai: Gorbačiovo perestroikai paremti. Ir Sakalausko nužudymo vieton pribuvau gal po valandos (kai baigės mano pamaina) – ir kalbėt, kad girtas tas buvo – šventvagiška. Tiesa, ne jo tada pamaina buvo, kaip jis ten atsidūrė?, bet kliuvo tik jam. Tie desantininkai buvo suvarpyti kaip reikiant, nes pro mūsų užtvarą bandė prasiveržti. Aš buvau ginkluotas surūdijusiu penkiašūviu mauzeriu, su surūdijusiomis, atsilupinėjusiomis kulkomis „mirtininkų“ kiemelyje, kai sužinojau apie Sakalausko žūtį. Tų, kurie užkardą link Pedagoginio saugojo, ginklai buvo ne ką geresni, nežinau kaip jie sugebėjo sustabdyti gerai ginkluotus omonininkus? Stebuklas. Tik dėl Butkevičiaus idėjos – parlamento pavertimo Pilėnais man kyla abejonių, kai pamačiau kokie laužai Molotovo kokteilių sukrauti buvo prie laiptinės langų. Vienos trasuojančios būtų užtekę. O mes prie jų parlamente miegodavom. Šiurpu tą prisiminti. Tai va, apie šaudymą į savus – ir vis eskaluojant, papildant naujomis detalėmis – už tokį melą teks kam nors užmokėt. Tokių žydiškai–mafijinių metodų naivūs lietuviai tada dar nežinojo. Bet Foichtvangerio „Judėjų karas“ metodai yra aprašyti, kai aukojami tūkstančiai savų dėl didelio tikslo.

4. zoro2011 12 27 11:52:28

Puikiai pavaizduota kaip elgiasi paprasto žmogelio protas, sužinojus tam tikrą dalį tiesos.... Susijaudina, pasipyksta, nusiramina – pats save nuramindamas... Už tad dabar nekamuoja nemiga. Sveikata brangiau :) o Lietuva? O kas ta Lietuva? Viso labo tik... GIMTINĖ.

P.S. Autoriui ačiū

3. zoro2011 12 27 11:50:50

Puikiai pavaizduota kaip elgiasi paprasto žmogelio protas, sužinojus tam tikrą dalį tiesos.... Susijaudina, pasipyksta, nusiramina – pats save nuramindamas... Už tad dabar nekamuoja nemiga. Sveikata brangiau :) o Lietuva? O kas ta Lietuva? Viso labo tik... GIMTINĖ.

P.S. Autoriui

2. Andrej2011 12 27 06:55:39

mintis yra siame tekste, bet isreiksta ir aprasyta baisiai. blogiausias straipsnis. ar isvys galima butu pavadinti straipsniu? PTUsniko nesamone...

1. Leo2011 12 26 20:43:36

Ačiū už naują straipsnį, būtinai perskaitysiu Petkevčiaus knygas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

 • Daugiau ta pačia tema
 • Valstybės diena ir tautinė DRĄSOS DIENA

  Man Valstybės diena yra gedulo diena. Šventė – Rugsėjo 12-oji, tautinė Drąsos diena.

 • Kruvinoji Sausio 13-osios paslaptis

  Algirdas Paleckis pateikia labai stiprius argumentus už tai, kad 1991 m. sausio 13-osios tragedija galėjo būti surežisuota siekiant sukompromituoti TSRS kariškius. Ar nustebtumėte, jei paaiškėtų, kad žudynes užsakė Sąjūdžio vadovai?

 • Stoti į Tarybų Sąjungą apsimokėjo

  Kai sąžiningai įvertinsime VISAS narystės Tarybų Sąjungoje pasekmes, greičiausiai suprasime, kad Lietuvai ir lietuvių tautai kaip tokiai įstoti į Tarybų Sąjungą tuo metu tikrai apsimokėjo.

 • Įgrįsusios spekuliacijos apie genocidą

  Ir Stalino laikų trėmimai atrodo ne tokie baisūs palyginti su tuo, ką padarė nepriklausomos Lietuvos vyriausybė priversdama emigruoti šimtus tūkstančių lietuvių.

 • Valstybės diena – išgamų šventė

  Mindaugas gavo karūną ir pripažinimą mainais į pusę tuometinės Lietuvos. Oficiali Valstybės diena skirta atminti jo karūnavimui – kitaip sakant, didžiausiai tautos ir valstybės išdavystei visoje jų istorijoje.

 • Antanas Baranauskas – lietuvybės šviesulys ar išgama?

  Antanas Baranauskas – ženklus lietuvių poetas ir kalbininkas. Ir vis dėlto, siekdamas karjeros Katalikų bažnyčios hierarchijoje, į senatvę jis atsižadėjo lietuvybės – tapo savo tautos išgama.

 • Tekstai
  šia tema
 • Stojimui į Tarybų Sąjungą alternatyvų nebuvo

  Akivaizdu, kad Lietuvos įstojimas į Tarybų Sąjungą 1940 m. buvo geriausias istorinis sprendimas (mažiausias blogis) tuometinėmis istorinėmis aplinkybėmis.

 • Lietuva ir Rusija – suklastota istorija

  Oficialioji Lietuvos ir Rusijos santykių istorija yra klastojama nutylint akivaizdžius faktus – taip, kad Rusija būtų kuo labiau apjuodinta lietuvių akyse.

 • Istorija – politikų prostitutė

  Istorija klastojama siekiant politinių tikslų. Tipiškas pavyzdys – 1791 m. gegužės 3-iosios konstitucija.

 • Lietuvybė ir Katalikų bažnyčia istorijoje

  Katalikų bažnyčia ilgą laiką vykdė lietuvių tautos genocidą, buvo didžiausia istorijoje lietuvybės persekiotoja ir naikintoja. Vis dėlto, tarp katalikų dvasininkų pasitaikydavo ir vienas kitas Lietuvos patriotas.

 • Karalius Mindaugas – niekšybės kultas? (1)

  Istorinis Lietuvos karalius Mindaugas yra garbinamas istorikų ir politikų. Tačiau istoriniai šaltiniai liudija, kad Lietuvos valstybės simboliu paskelbtas žmogus buvo bailys, klastingas žudikas ir išdavikas, išgama, karūną gavęs mainais į pusę Lietuvos.

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinėje žvaigždėje
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2020 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis