.

2017 m. gruodžio 15 d.

Iškakinta Lietuva

„Kakės Makės“ kultas – tiesioginis pasityčiojimas iš lietuvių kalbos ir lietuvybės. Kaip galima žeminti Lietuvos vaikus skatinant juos žaisti su „Kakėmis“ ir jomis žavėtis?

Negali neerzinti visą Lietuvą užplūdusios įvairiausių pavidalų „Kakės Makės“.

Pasidomėjau ką tai reiškia – ir likau apstulbintas sužinojęs, kad „Kakė Makė“ – vaikams skirtų knygučių herojės, mažos mergaitės vardas.

O gal čia artėjančio galutinio Lietuvos sunaikinimo preliudija?

Kas skaito mano dienoraštį, turėjo pastebėti, kad nesu linkęs :-) skaitytis su žodžiais.

Vis dėlto, „išgamomis“, „padugnėmis“, „iškrypėliais“ ar netgi :-) „išmatomis“ vadinu suaugusius žmones: politikus ir kitus akivaizdžius nusikaltėlius, – o čia „Kake“ pavadinta tegul ir išgalvota, bet vis dėlto maža mergaitė!

Mano laikais tokius žodžius, kaip „kakoti“ ar „kakė“ vaikai išmokdavo labai anksti ir :-) gana dažnai juos girdėdavo: (pvz.) „neimk to, tai kakė!“

Aš vaikų neturiu ir nežinau kaip juos dabar auklėja, tačiau Lietuva ir lietuvių kalba kol kas dar oficialiai nepanaikintos, taigi kakė kaip buvo kakė, taip ir liko.

„Kakė Makė“ – LIETUVĖS mergaitės vardas

Skirtingose kalbose tas pats žodis gali reikšti visiškai skirtingus dalykus. Ne paslaptis kodėl broliai latviai griebiasi už pilvų pamatę iškabas su rodos visiškai normaliu lietuvišku žodžiu :-) „Sūduva“.

Ne vienas lietuvis nusišypso išgirdęs žymaus (berods japonų ar pan.) mokslo populiarintojo pavardę. Šiaip ne taip, juk kažkada buvo :-) kultinis eilėraštukas:

Gegužės Pirma atėjo,
Eik tu kaku!! – kaip gražu!
Tėtis neša vėliavėlę,
O aš Leniną nešu!

Tačiau visi šaltiniai liudija, kad „Kakė Makė“ buvo sugalvota kaip lietuvės mergaitės vardas lietuviams vaikams!

Kaip galima taip žeminti vaikus?

Esame viena labiausiai niekinamų ir akivaizdžiai sparčiausiai naikinama tauta pasaulyje. Iš mūsų, mūsų kalbos ir tautybės nevaržomi tyčiojasi ir visaip mus niekina Prezidentė, Vyriausybė, seimūnai, teisėjai, prokurorai, žurnalistai, gydytojai, policija, prekybininkai ir t.t.

Tačiau tyčiotis iš VAIKŲ skatinant juos žaisti ir žavėtis „Kakėmis“? Neabejoju, kad Lietuva – vienintelė pasaulio šalis, kurioje įmanomi tokie dalykai.

Mūsų tautą nori paversti visiškomis kakėmis?

Iš kitos pusės, kam to reikia? Kam galėtų būti naudingas ciniškas vaikų žeminimas?

Kol kas sugalvojau tik vieną paaiškinimą. Matyt valdžiai jaunųjų lietuvaičių „kakinimas“ padeda nuo pat mažumės versti juos jaustis niekingomis būtybėmis, beteisėmis valdžios kakėmis, kurių likimas – visą gyvenimą likti nuolankiomis jų šalį valdančios nusikaltėlių gaujos aukomis.

O gal čia artėjančio galutinio Lietuvos sunaikinimo preliudija? Kai dabar „kakinami“ Lietuvos vaikai paaugs ir viską supras – ką jie begalvos apie lietuvių kalbą ir pačią lietuvybę?

Diskusija

4. Marius2017 12 16 00:50:19

Myckai: užeikite į knygyną ir rasite. Pavartykite, ten pamokančios istorijos, net juokingos. Mergaitė gerietė. Tiesa, Kakė Makė akivaizdžiai yra ant bangos todėl sulyg kiekviena nauja knyga vis brangsta, dabar jau 6 eurai, paskutinė knygelė. Blogybė su Kake Make, ne kainoje, o tame kame paminėjau ankstesniame komenatare.

3. Mycka2017 12 15 22:46:39

Neteko susipažint su kūriniais apie „Makę“. Gal kokia visai netikus ta herojė, tai ir pavadino ją taip

2. Marius2017 12 15 21:16:33

Patinka–nepatinka, bet vardas kaip bevartyk išties yra niekinantis. Kažkas pas autorę yra blogai su žodynu. Ir dėmesio kitomis kalbomis Kakė Makė yra įvardijama ne ekvivalentu, o tose kalbose esančiais sąskambiais: Tosia–Bosia rusų kalboje, Kika Mika latviškai. T.y. nieko kas būtu susiję su kakalais. Tačiau blogiausia, kad ta Kakė Makė brukama visur: nuo sulčių iki dešrelių. Kakė Makė tapo prekės ženklu, tam kad vaikučiai užsikaprizitų pamatę prekę ir kad tėveliai ją nupirktų. Va čia yra tikriausias prekybininkų ir autorės (nes sutinka savo kūrinį naudoti komercijai) niekšingumas. Tam kad vaikučiai užsinorėtų, ir kad tėveliai nupirktų...

1. Tania2017 12 15 19:24:38

gaila kad ne Linutė, Aušritė ar Ugnė,,,, fantazijos stoka, arba nekenčia kokios :–))) ir pavadino visas jas Kakėmis

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

 • Daugiau ta pačia tema
 • Vytauto Išgamos universitetas – gal padoriau skambėtų „Didžiojo Stalino“?

  Seimūnai nusprendė ne tik išsivogti Vilniaus Pedagoginio pastatus bei žemę, bet ir prijungti jį prie menkaprestižės Kauno įstaigėlės, pavadintos vieno didžiausių Lietuvos istorinių išgamų vardu.

 • Grybauskaitė – tipiška Lietuvą valdanti nusikaltėlė

  Grybauskaitės parinktas Generalinis prokuroras „pridengs“ eilinį Prezidentės nusikaltimą. Kaip visada vadinamojoje „Lietuvos Respublikoje“.

 • Donaldas Trampas – gabiausias Kimo Džonguno mokinys

  Donaldas Trampas išmoko iš Kimo Džonguno politikoje naudoti pokerio taktikas ir su jų pagalba sėkmingai stumia Putiną su Si į kampą.

 • Išgamų kryžius ant Lietuvos karsto

  Dvigubas Jogailaičių kryžius LR herbe (ant vadinamojo „Vyčio“ skydo) gerai tinka mūsų tautą negailestingai šienaujančiai giltinei, vadinamai „Lietuvos Respublika“.

 • Šūdaldemarai ir Mašūdimos – kito kelio nebelieka

  Valdžiai ruošiantis išniekinti lietuvišką raštą, reikia galvoti kaip priešinsimės. Niekas negali mūsų priversti SKAITYTI kitaip, nei MES PATYS NUSPRĘSIME.

 • Ir vėl Vilniuje triumfuoja lenkai

  Polonijos dienos proga 2013 m. gegužės 4 d. Vilniumi žygiavę lenkai atvirai demonstravo savo lojalumą Lenkijai, panieką Lietuvai ir jos valstybinei kalbai, svajonę vėl prijungti Vilnių prie Lenkijos.

 • Aušvicas Gedimino prospekte

  2013 m. kovo 11-osios eitynės Gedimino prospektu Vilnių užtvindžiusių policijos smogikų apsuptyje labai priminė filmus apie Aušvicą ar kitas nacių koncentracijos stovyklas. Savo šalyje tapome, nacių žodžiais, Untermenschen.

 • Su Vasario 16-ąja!

  Vasario 16 – vienintelė iš „valstybinių“ švenčių, žyminti tikrai teigiamą įvykį lietuvių tautos istorijoje. Šia proga privalu prisiminti Kudirką, Jablonskį, Basanavičių ir kitus mūsų mirštančios tautos kūrėjus.

 • Nesakau „žiniasklaida“

  Kadangi LNK nepaneigė mane apšmeižusios informacijos, paskelbtos laidoje „Labas vakaras, Lietuva“, kreipiuosi į žurnalistų etikos inspektorių. Nors dėl vieno dalyko sutariu su Vytautu Landsbergiu. :-)

 • Keičiu orientaciją :-)

  Nuo šiol stengsiuosi mažiau rašyti apie Lietuvą ir lietuvių tautos problemas. Yra ir daugiau įdomių temų. :-)

 • Tekstai
  šia tema
 • Išgama

  Išgama – sąvoka. Išgama – turbūt geriausias trumpas lietuviškas pavadinimas Lietuvą išduodančiam politikui.

 • Karalius Mindaugas – niekšybės kultas? (1)

  Istorinis Lietuvos karalius Mindaugas yra garbinamas istorikų ir politikų. Tačiau istoriniai šaltiniai liudija, kad Lietuvos valstybės simboliu paskelbtas žmogus buvo bailys, klastingas žudikas ir išdavikas, išgama, karūną gavęs mainais į pusę Lietuvos.

 • Karalius Mindaugas – niekšybės kultas? (2)

  Margiris ir narsieji Pilėnų gynėjai užmiršti, užtai kiekviename žingsnyje mus persekioja lietuvybės ir moralės naikinimą išaukštinančio mito apie Mindaugą ir „krikštą“ atgarsiai. Netgi Eurovizija yra tapusi oficialia lietuviškumo naikinimo priemone.

 • Karalius Mindaugas – niekšybės kultas? (3)

  Išaukštinę Mindaugą su ciniškųjų istorikų pagalba, šiandieniniai Lietuvos valdovai mano pateisinę ir savo pačių niekšybes. Lietuvybė toliau žeminama, Lietuva pardavinėjama, ir taip pat kaip ir 13 a. Mindaugo nusikaltimai, tai vadinama „ėjimu į Europą“.

 • Pagonybė ir pagonys

  Pagonybė ir pagonys – sąvokos ir vartojimas. Žodžiai pagonys ir pagonybė buvo išgalvoti ir dar dabar yra vartojami krikščionių siekiant pažeminti kitų tikėjimų žmones.

 • Genocidas

  Genocidas – sąvoka ir trumpas komentaras

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinėje žvaigždėje
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2018 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis