.

2008 m. vasario 14 d.

Abortai – argumentai už uždraudimą

Kiekvienas abortas – žmogžudystė. Abortų uždraudimo šalininkai argumentų nestokoja.

Abortai jau seniai tapo banalia kasdienybe, apsidraudimo priemone, leidžiančia moteriai laisviau planuoti savo gyvenimą.

Ir vis dėlto Lietuvoje vėl pradėta svarstyti galimybė uždrausti abortus.

Susibūrę po Katalikų bažnyčios vėliava, abortų draudėjai po truputį kasasi kelią į Seimą, ir, turint omeny dabartinį politikų korupcijos lygį, visai realu, kad anksčiau ar vėliau jie savo pasieks.

Kaip paaiškinamas noras uždrausti abortus

Abortas
Abortas
Ar tai jau žmogus, asmenybė, ar dar ne?

Svarbiausias abortų uždraudimo šalininkų argumentas yra: „Abortas – tai žmogžudystė“. Teigiama, kad aborto metu sunaikinamas gemalas jau yra laikytinas žmogumi.

Kitas argumentas yra pavojus moters sveikatai. Net ir dabartinėmis dienomis abortas gali turėti ilgalaikių pasekmių – yra nedidelė tikimybė, kad moteris liks nevaisinga, ypač jei nutraukiamas pirmasis nėštumas.

Pagaliau yra ir trečias, rečiau eksploatuojamas, tačiau visiems suprantamas argumentas – reikia gerinti Lietuvos demografinę padėtį.

Abortu nužudomas žmogus

Aborto metu sunaikinamas žmogaus gemalas turi savyje visą būsimo žmogaus genetinę informaciją – vadinasi, jis jau yra potencialus žmogus.

Abortų uždraudimo šalininkų nuomone, žmogaus gemalas jau yra asmenybė ir turi pagrindines žmogaus teises, tarp jų – ir teisę į gyvenimą.

Todėl abortas yra žmogžudystė, nusikaltimas ir turi būti draudžiamas įstatymais.

Jei po nepriklausomybės paskelbimo Lietuvoje nebūtų padaryta nė vieno aborto, lietuvių dabar būtų beveik puse milijono daugiau!

Nėštumas prasideda kiaušaląstei ir spermatozoidui susijungus. Teigiama, kad nuo šio momento atsiradusi ląstelė jau yra žmogus, kurį valstybė privalo apginti.

Neretai pasigirsta ir atvirai religiniai šio teiginio variantai: „Žmogų sukūrė dievas, ir niekas neturi teisės kištis į šventąjį dievo planą“ arba „Gemalas jau yra dievo sukurtas žmogus, todėl jo nužudymas yra žmogžudystė“.

Abortas gali rimtai pakenkti moters sveikatai

Nors medicina dabar jau gali daug ką, vis dėlto negalima garantuoti, kad chirurginis įsikišimas bus nekenksmingas.

Vis dar yra rizika, kad abortas turės nepageidautinų pasekmių. Infekcijos atveju galimas gimdos uždegimas; jei moteris vėliau vis dėlto nusprendžia turėti vaikų, kitų nėštumų metu gali kilti pavojingų komplikacijų.

Ypač pavojingas pirmojo nėštumo nutraukimas – moteris rizikuoja likti nevaisinga visam gyvenimui.

Pagaliau, daugelis moterų skausmingai išgyvena nėštumo nutraukimą, depresuoja, graužiasi, kai kurios jaučia kaltę visą savo gyvenimą ar netgi daugiau nebesugeba mylėti.

Abortai – pagrindinė lietuvių tautos nykimo priežastis

Demografinė situacija Lietuvoje yra tikrai grėsminga. Lietuviai emigruoja, miršta, nebegimdo vaikų – vienu žodžiu, atsisako vykdyti reprodukcinę funkciją.

Dėl to labai blogėja valstybės statistika. Visų pirma, mažėja darbo jėgos pasiūla, o po to blogėja ir visi kiti ekonomikos rodikliai: patrauklumas užsienio investuotojams, BVP augimo koeficientas, nacionalinės pajamos ir t.t.

O dėl abortų Lietuvoje paskutiniais metais negimsta daugiau kaip ketvirtadalis potencialių darbininkų.

Jei abortai bus uždrausti, Lietuva suklestės

Prieš keliolika metų Lietuvoje buvo padaroma beveik tiek pat abortų, kiek gimdavo vaikų.

Jei po nepriklausomybės paskelbimo Lietuvoje nebūtų padaryta nė vieno aborto, lietuvių dabar būtų beveik puse milijono daugiau!

Pasiklausius abortų uždraudimo šalininkų, susidaro įspūdis, kad priėmus abortus draudžiantį įstatymą, būtų galima pasiekti tris tikslus: sustabdyti žudynes, moterų žalojimą ir (gerai būtų dar uždrausti ir kontracepciją) iš esmės pataisyti Lietuvos demografinę situaciją.

Tačiau ar iš tikrųjų?

Diskusija

24. Bakte2011 08 17 00:22:06

as manau, kad cia kiekvienos moters reikalas ir ne kazkam kitam, o jai spresti darytis aborta ar ne.Aisku labai grazu butu sakyti abortas blogis, gyvybe sventa.Taip ir as tai palaikau, bet yra visokiu dilemu gyvenime.Beje kaip manote kuri motina blogesne ta kur pasidare aborta ar ta kur nuzude naujagimi?

23. danguole2011 07 29 23:46:10

griekas abortas bet manau nemazesnis griekas paleisti i pasauli zmogu pasmerkta badauti ir skursti cia brangieji dilema neaisku kaip ir kas blogiau

22. java2011 05 26 19:01:25

Už už ir dar kartą už, bus mažiau nelaimingų žmonių

21. Inesa2010 11 30 14:11:56

tai jei isprievartaujama moteris galima aborta daryti o jei ne, tai jau negalima?? tai kuom skiriasi abi situacijos??? jusu teigimu tai abieju atveju yra zudymas... todel kas be nutiktu gimdykime.. gimdykime.. juk vaikelis nekaltas kad jo mama isprievartavo nepazystamas dede...

20. ernesta2010 06 08 13:30:49

Viskas apie abortus ://abortas.vvebs.com/

19. pries abortus2010 05 05 16:34:28

mano nuomone nebutina zudyti negimusiu vaikeliu net jei jie ir nesveiki

18. abort2010 05 05 16:28:16

na siaip tai yra labai baisu zudyti kudikius

17. ass2010 02 11 19:47:12

Dovile, o nesveikas vaikelis neturi teises gyventi?

16. Eimante2010 02 11 19:45:29

Pazistu ne viena moteri, mergina pasidariusia isvalyma. Nemanau, kad todel jas butina smerkti, taciau ir garbinti nereiketu. Kiekviena ju turi tam tikras priezastis, suprantu, kad “nusiplauti rankas„ netinkamas sprendimas ir tikrai ne iseitis atimti kazkam gyvybe. Man tik 17, ir nezinau kas gali buti po 10 metu, tikiuosi, kad man i galva nesaus tokia mintis–atimti savo kunui ir kraujui gyvybe, bet smerkti neturime teises nei vienas, juolab kad tai yra legalu. Siuo sunkmeciu ne tik zudomi dar negime vaikai, bet ir pacios mamos zudosi ir patikekit ne del gero gyvenimo tai vyksta. Siulau kiekvienam kuris nesusidure su nezinomybe, neviltim spresti ar smerkti, kas cia zino gal ir jums teks apsispresti, o sprendimas nebus palankus kudykio gyvybei...

15. Viktorija2010 01 29 20:46:56

Geriau abortas negu kenčiančios sielos paleidimas į šį pasaulį

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

 • Tekstai
  šia tema
 • Išgama

  Išgama – sąvoka. Išgama – turbūt geriausias trumpas lietuviškas pavadinimas Lietuvą išduodančiam politikui.

 • Karalius Mindaugas – niekšybės kultas? (1)

  Istorinis Lietuvos karalius Mindaugas yra garbinamas istorikų ir politikų. Tačiau istoriniai šaltiniai liudija, kad Lietuvos valstybės simboliu paskelbtas žmogus buvo bailys, klastingas žudikas ir išdavikas, išgama, karūną gavęs mainais į pusę Lietuvos.

 • Karalius Mindaugas – niekšybės kultas? (2)

  Margiris ir narsieji Pilėnų gynėjai užmiršti, užtai kiekviename žingsnyje mus persekioja lietuvybės ir moralės naikinimą išaukštinančio mito apie Mindaugą ir „krikštą“ atgarsiai. Netgi Eurovizija yra tapusi oficialia lietuviškumo naikinimo priemone.

 • Karalius Mindaugas – niekšybės kultas? (3)

  Išaukštinę Mindaugą su ciniškųjų istorikų pagalba, šiandieniniai Lietuvos valdovai mano pateisinę ir savo pačių niekšybes. Lietuvybė toliau žeminama, Lietuva pardavinėjama, ir taip pat kaip ir 13 a. Mindaugo nusikaltimai, tai vadinama „ėjimu į Europą“.

 • Pagonybė ir pagonys

  Pagonybė ir pagonys – sąvokos ir vartojimas. Žodžiai pagonys ir pagonybė buvo išgalvoti ir dar dabar yra vartojami krikščionių siekiant pažeminti kitų tikėjimų žmones.

 • Genocidas

  Genocidas – sąvoka ir trumpas komentaras

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2023 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis