.

2008 m. vasario 21 d.

Abortų uždraudimas neduotų laukiamų rezultatų

Uždraudus abortus, jų skaičius nesumažėtų. Abortai būtų atliekami nelegaliai, ir žala moterų sveikatai būtų nepalyginamai didesnė.

Abortų uždraudimo šalininkai pateikia remiasi trimis pagrindiniais argumentais: abortai yra žmonių žudymas, jie kelia pavojų moters sveikatai ir blogina Lietuvos demografinę situaciją.

Visi šie argumentai turi pagrindo, tačiau ar jų pakanka tam, kad paskelbti abortus už įstatymo ribų?

Juk naivu tikėtis, kad uždraudus abortus, jų skaičius Lietuvoje nors kiek sumažėtų.

Legalaus aborto žala moters sveikatai yra minimali

Dabar medicina yra smarkiai pažengusi į priekį, ir todėl neigiamų legalaus (kvalifikuotų specialistų atliekamo) aborto pasekmių rizika moters sveikatai bei jos gebėjimui išnešioti bei pagimdyti vaiką vėliau yra labai maža.

Nors šioks toks pavojus išlieka pašalinant gemalą chirurginiu būdu, nėra ko bijoti, jei abortas daromas vaistų pagalba.

Vis dar išliekanti reali neigiama aborto pasekmė yra poveikis moters psichikai.

Įstatyminis abortų uždraudimas nesąlygoja realaus jų skaičiaus sumažėjimo

Seimas gali priimti abortus uždraudžiantį įstatymą, tačiau tai nereiškia, kad šio įstatymo bus laikomasi.

Abortas yra suvokiamas Lietuvoje kaip moters asmeninio apsisprendimo reikalas, ir nė viena nors šiek tiek save gerbianti moteris nepripažins Lietuvos politikams teisės už ją nuspręsti – nutraukti nėštumą ar ne.

Todėl priėmus abortus draudžiantį įstatymą, jų nesumažėtų – abortai būtų atliekami ir toliau, tiktai nelegaliai.

Juk iki 1995 m. abortai Lietuvoje buvo draudžiami, tačiau atliekama jų buvo daug kartų daugiau negu dabar, kai jie legalizuoti!

Nelegalūs abortai kelia pavojų moters sveikatai

Negalėdamos pasidaryti aborto legaliai, tvirtai apsisprendusios moterys būtų priverstos ieškoti kitų išeičių.

Klausimas VYRAMS
Ar kas nors kitas (pavyzdžiui: Seimas, Vyriausybė, savivaldybė, popiežius, dvasininkai ar pan.) turi teisę nuspręsti už nėščią moterį – darytis jai abortą ar ne?

Ne, moteris turi teisę nuspręsti pati

Taip, moteris neturi teisės pati nuspręsti

Nuspręsti turi moterį apvaisinęs vyras

Pasiturinčiosios važiuotų darytis aborto į užsienį arba kreiptųsi į nelegalias ar pusiau legalias klinikas bei vaistines, permokėdamos dideles sumas už slaptas operacijas ar nelegaliai perkamus vaistus.

Neturinčiosios pakankamai pinigų būtų priverstos kreiptis į savamokslius akušerius. Chirurginiai abortai būtų atliekami namų sąlygomis, todėl daug kartų išaugtų rizika pakenkti moters sveikatai.

Nėštumą nutraukiančius medikamentus tektų pirkti turguje, o tai reiškia, kad tūkstančiams moterų iškiltų grėsmė būti apmautoms. Nusipirkusioms neaiškių vaistų iškiltų reali grėsmė apsinuodyti ar kitaip sau pakenkti.

Uždraudus abortus, demografinė padėtis tiktai pablogėtų

Įstatyminis abortų uždraudimas reikštų tik tai, kad tie patys abortai, kurie dabar legaliai atliekami Lietuvoje, būtų daromi užsienyje arba nelegaliai.

Neišvengiamai padaugėtų moterų mirčių aborto metu, tūkstančiai susigadintų sveikatą ar taptų nevaisingomis visam gyvenimui, neišvengiamai dar labiau išaugtų nusivylimas Lietuva, ypač jos korumpuotąja valdžia, negerbiančia moterų teisės pačioms valdyti savo kūną ir gyvenimą.

Todėl įstatyminis abortų uždraudimas tik dar labiau sumažintų gimimų skaičių ir paskatintų emigruoti dar daugiau lietuvių.Tačiau nepaisant akivaizdaus abortų uždraudimo neefektyvumo, jo šalininkų balsai vis labiau ir labiau girdimi. Akivaizdu, kad draudėjus į kovą kelią visai ne racionalūs argumentai.

Diskusija

6. royyKss9VsoTL2017 03 18 08:27:03

A NACHY NO LE HUBIESE DADO PREMIO, POR VIEJA RENEGADA A UE FUE????ENCIMA LE TOCO UNA TRIBU RE COPADA, COMIERON FRUTAS Y NO LES TOCARON TRABAJOS FORZADOS COMO POR AHI TUVIERAN LAS OTRA TRIBUS… PERO ELLA SE LA PASO UJ8SNDOAE&#E230;

5. Bakte2011 08 17 00:26:13

o as izvelgiu cia moters apsisprendimo laisves apribojima.Kai buna persileidimai niekas neuzdraudzia nepersileist, kodel apie tai nekalbama?

4. as2011 04 02 23:16:08

tegul Lietuva TA padeda islaikyti vaika, o ne mazynti dekretinius!

3. Gust_ė2010 03 19 21:04:03

Mes tik žinom, kad va ėjo nužudė žmogų jį reikia teist. O kaip vaikui atėma gyvybe, tai nežmogžudydstė? Tai egoistiskas elgesys... Visi mum atrodo blogi seimas, Lietuva... O mes šventeivos... Dėja tos kurios atėma vaikui gyvybe nesvarbu gimusiam ar aborto budu reikia teisti. O dėja jom jokių nuobaudų nėra. Tegu 16 galvoja ką daro. Žmonės vertinkim gyvybe. Nes juk 1 vaikas gali suteikti daug daugiau džiaugsmo nei bet kas pasaulį. O tos kurios nenori vaiko, saugokitės ir nespreskit visko vien abortu. Įra ir kitų būdų.
Bėja MKs >>>> Niekas nedraudžia patirti meilę. Bet kaip per tą “kūnišką malonumą„ miršta nekaltas vaikas tai jau nenormalu.

2. ichtus2009 03 30 17:10:07

Jūs visiškai neteisingai interpretuojata visiškai teisingus teiginius. Atsiprašau, bet jūs galite suklaidinti žmones. JŪS–SATANISTAS

1. MKs2008 02 23 09:06:56

Abortų draudimas – tikinčiųjų išmislas.
Baisesne už daugelį nuodėmių jie laiko paleistuvavimą. Bet tik tie taip kalba, kurie nepažino, kas tai yra meilė.
Kalbu ne apie meilę Viešpačiui ir ne apie meilę savo artimui. Dargi ne apie meilę sau pačiam, o apie kūnišką meilę. Aš kalbu apie aistrą ir geidulį.
Pažįstat JŪS tokią meilę, ar tikit Jo tarnų žodžiais, kad ji nešvari, kad kūniška meilė tik gyvuliams tinka?
Neklausyk jų, nes gyvenimas yra didžiausia palaima, dovanota žmogui. Ir kaip gali būti nešvaru tai, kas tą palaimą teikia, kas teikia tau malonumą?
Elkitės pagal savo prigimtį ir patirkit pasitenkinimą. Čia nėra nei purvo, nei draudimų. Yra tik geismas ir malonumas.
Jūs galit atsiduoti meilei savo giminei pratęsti ir galit ja naudotis dėl malonumo.
Neklausykit tų, kurie sako: tai paleistuvystė. Kam jums tuo rūpintis? Kas jie, kurie teisia Jus? Ir kas jie, kurie teisia meilę? Nejaugi juos pradėjo „nekalta“ mergelė savo įsčiose, „apsireiškus balandžiui“ (taip katalikai vaizduoja „šv. dvasią“)? Nejaugi jie nepatyrė aistros?

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

 • Tekstai
  šia tema
 • Išgama

  Išgama – sąvoka. Išgama – turbūt geriausias trumpas lietuviškas pavadinimas Lietuvą išduodančiam politikui.

 • Karalius Mindaugas – niekšybės kultas? (1)

  Istorinis Lietuvos karalius Mindaugas yra garbinamas istorikų ir politikų. Tačiau istoriniai šaltiniai liudija, kad Lietuvos valstybės simboliu paskelbtas žmogus buvo bailys, klastingas žudikas ir išdavikas, išgama, karūną gavęs mainais į pusę Lietuvos.

 • Karalius Mindaugas – niekšybės kultas? (2)

  Margiris ir narsieji Pilėnų gynėjai užmiršti, užtai kiekviename žingsnyje mus persekioja lietuvybės ir moralės naikinimą išaukštinančio mito apie Mindaugą ir „krikštą“ atgarsiai. Netgi Eurovizija yra tapusi oficialia lietuviškumo naikinimo priemone.

 • Karalius Mindaugas – niekšybės kultas? (3)

  Išaukštinę Mindaugą su ciniškųjų istorikų pagalba, šiandieniniai Lietuvos valdovai mano pateisinę ir savo pačių niekšybes. Lietuvybė toliau žeminama, Lietuva pardavinėjama, ir taip pat kaip ir 13 a. Mindaugo nusikaltimai, tai vadinama „ėjimu į Europą“.

 • Pagonybė ir pagonys

  Pagonybė ir pagonys – sąvokos ir vartojimas. Žodžiai pagonys ir pagonybė buvo išgalvoti ir dar dabar yra vartojami krikščionių siekiant pažeminti kitų tikėjimų žmones.

 • Genocidas

  Genocidas – sąvoka ir trumpas komentaras

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2022 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis