.

2008 m. kovo 15 d.

Vakarų skirstomieji tinklai – valstybės milijardai atiteko VP dešimtukui

Vakarų skirstomieji tinklai (VST) buvo parduoti už kainą, pusantro milijardo litų mažesnę nei rinkos. Ši suma atiteko vadinamajam „VP dešimtukui“.

Privatizuojant Vakarų skirstomuosius tinklus (VST), Lietuva prarado daugiau nei pusantro milijardo litų.

Valstybės milijardai tapo „VP dešimtuko“ laimikiu. Tačiau iš to neseka, kad Maksimų valdovai pavogė šiuos pinigus.

Savo oficialioje veikloje „VP dešimtukas“ įstatymų nepažeidinėjo.

Tiesiog Nerijus Numavičius tapo milijardieriumi tuo metu, kai Lietuva prarado milijardus.

Dabartiniai VST šeiminkai – grupė maksimiečių (valdančiųjų vadinamąsias Maksimas)

Dabar VST valdo bendrovė, lietuviškai vadintina Endėiks energija (Lietuviais.lt vartojamos tik lietuviškos raidės) – įsteigta grupės su liūdnai pagarsėjusia mokesčių skandalo metu „VP Market“ susijusių veikėjų. Šiuo metu Endėiks energijos savininkai vadina save „VP dešimtuku“.

Nerijus Numavičius
Nerijus Numavičius
Turtingiausias (godžiausias?) Lietuvos žmogus Nerijus Numavičius tapo milijardieriumi Lietuvos valstybei prarandant milijardus.

Endėiks energija buvo įsteigta 2003 m balandį specialiai Vakarų skirstomiesiems tinklams pirkti, tuo būdu apribojant maksimiečių teisinę atsakomybę. Šaltinis: Valstybės kontrolės ataskaita

Fizinių asmenų grupę "VP Dešimtukas" sudaro Lietuvos Respublikos piliečiai Nerijus Numavičius, Žilvinas Marcinkevičius, Mindaugas Marcinkevičius, Ignas Staškevičius, Renatas Vaitkevičius, Gintaras Marcinkevičius, Mindaugas Bagdonavičius, Julius Numavičius, Vladas Numavičius ir Darius Nedzinskas.

Šiuo metu Endėiks energija turi daugiau kaip 97 procentus akcinės bendrovės „VST“ (dabar taip vadinasi Vakarų skirstomieji tinklai) akcijų.

Būtent „VP dešimtuko“ nariams, visų pirma Nerijui Numavičiui ir Žilvinui Marcinkevičiui, atiteko privatizuojant VST Lietuvos prarasti pusantro milijardo litų.

VST įsigiję asmenys gavo šimtus milijonų nieko neinvestuodami

Naujiesiems šeimininkams nereikėjo investuoti ar dar kaip nors modernizuoti VST. Jiems tereikėjo perskaičiuoti jų vertę rinkos kainomis. Kaip jau buvo minėta praeitame straipsnyje, Vakarų skirstomieji tinklai buvo įvertinti Valstybės turto fondo ir parduoti už kainą, daugiau kaip tris kartus mažesnę už rinkos.

Įsigiję VST, naujieji jo savininkai daugiau kaip šimtą kartų sumažino jų įstatinį kapitalą ir išsimokėjo daugiau kaip 400 milijonų litų dividendų. Šaltinis: Valstybės kontrolės ataskaita

Taigi „VP dešimtukas“ iš karto susigrąžino didesnę dalį savo sumokėtos sumos ir liko milijardus kainuojančios įmonės savininku. (2003 m. gruodžio 23 d. už 77 procentus valstybei priklausančių AB „Vakarų skirstomieji tinklai“ akcijų buvo sumokėta 539,846 mln. litų.)

Po VST privatizavimo Nerijus Numavičius tapo turtingiausiu Lietuvos žmogumi – tapo milijardieriumi kaip tik tuo metu, kai Lietuva milijardus prarado.

Šiuo metu nėra pakankamai argumentų teigti, kad „VP dešimtukas“ apvogė Lietuvą

Klausimas
Ar galėtumėte pažvelgti žmonėms į akis, jei taptumėte milijardieriumi Lietuvai prarandant milijardus?

Negalėčiau

Nežinau

Galėčiau

Norėčiau pavogti iš Lietuvos bent milijoną!

Nors pusantro milijardo Lietuvos valstybės litų perėjo maksimiečių nuosavybėn Vyriausybei nedeklaruojant ketinimų paremti vienus turtingiausių Lietuvos verslininkų, oficialiai viskas vyko pagal įstatymus.

VST kainą nustatė Valstybės turto fondo vadinamieji „ekspertai“, konkurso sąlygas ir pirkėjų atrankos kriterijus, pagal kuriuos praėjo tik maksimiečiai, irgi nustatė valdininkai.

Teigti, kad „VP dešimtuko“ dalyviai pavogė iš Lietuvos tuos pusantro milijardo būtų galima tiktai jei būtų įrodyta, kad jie, tiesiogiai ar netiesiogiai, papirko ar kitaip neteisėtai paveikė VST privatizavimą organizavusius valstybės pareigūnus (valdininkus ar/ir politikus).

Diskusija

2. Senjora2019 01 06 19:56:23

Daugiau negu juokinga. Kokios problemos? Kiekvienais metais suvedamas ir pagrindinių priemonių metinis balansas. Sutikrinkite kokios pagrindinės priemonės buvo paskutiniame metiniame balanse ir kokių neliko privatizavimo sąrašuose. Jos papasčiausiai buvo išbrauktos. Tai buvo pastatai, įrengimai, transporto priemonės ir visą kitą. Tai buvo valstybės turtas, kuris buvo padovanotas apsukriems berniukams. Darbuotojai specialistai, pašventę savo gyvenimą atkuriant po karo ir mobernizuojant Lietuvos energetikos ūkį buvo išvaryti be kompensacijų. Buhalteriniai dokumentai turi būti saugomi. Va taip ir uždirbamas milijardas, belieka tik pamąstyti kiek nubyrėjo tiems klapčiukams, pagrininiams dirigentams, šitokio prichvatizavimo.

1. Jeronimas2009 01 18 02:23:30

Valstybe anksciau ar veliau pilieciai privers turta susigrazinti.Nebutu tokiu gudruciu,nereiktu nei uz elektra tokiu pinigu moket,nei nauja atomine statyt.

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

 • Tekstai
  šia tema
 • Eleras

  Eleras (LR-as) – dabartinė Lietuvos valdžia. Nors ir mėgina vadintis „Lietuvos Respublika“, Eleras akivaizdžiai nėra nei Lietuvos, nei respublika. Praktiškai tai – antikonstitucinė nusikaltėlių gauja „ant Lietuvos“.

 • Gražulizmas

  Gražulizmas siaurąja ir plačiąja prasme. Gražulizmas – nepagarba homoseksualams ar tiesiog kitokiems ir jos demonstravimas.

 • „Tremtinys“

  Tremtinys kabutėse – sąvoka.

 • Čigonai

  Čigonai – sąvoka. Čigonus aukština, romais juos vadinti verčia Europos Sąjungos valdininkija ir negerbiantieji savo tautos lietuviai.

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2022 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis