.

2008 m. balandžio 25 d.

Kaip Seimo partijos galėjo apvogti Lietuvą?

Jei įrodytume, kad maksimiečiai atsilygino konkrečioms Seimo partijoms už jų pagalbą privatizuojant Vakarų skirstomuosius tinklus, galėtume teigti, kad jos apvogė Lietuvą.

Privatizuojant Vakarų skirstomuosius tinklus (VST) Lietuvos prarasti daugiau kaip 1,5 milijardo litų pateko į dabartinio „VP dešimtuko“ kišenes.

Šios sumos atėmimą iš Lietuvos ir perdavimą Maksimų (Lietuviais.lt vartojamos tik lietuviškos raidės) valdovams įgyvendino Valstybės turto fondas, įvertinęs VST daugiau kaip tris kartus mažiau už jų rinkos kainą ir taip organizavęs konkursą, kad jame teliko vienas pirkėjas.

Tačiau nepanašu, kad šiame „versle“ būtų buvę galima apsieiti be politikų – kas kitas būtų galėjęs užčiaupti prokuratūrą, žiniasklaidą, teismus, specialiąsias tarnybas ir visus kitus, kuriems ginti Lietuvos valstybės turtą nuo grobstymo yra jei ne formali, tai bent moralinė pareiga?

Panašu, kad į Vakarų skirstomųjų tinklų privatizavimo verslą (vagystę?) buvo įsitraukiusios ir (gal netgi visos!) seiminės Lietuvos politinės partijos.

Politikų ir valstybės pareigūnų sprendimai perkami

Ne paslaptis, kad tokioje korumpuotoje šalyje kaip Lietuva daugelis politinių sprendimų yra nuperkami sumokant Seimo nariams, ministrams, prezidentui ar jo patarėjams, valdininkams ir t.t.

Pavyzdžiui, niekas neabejoja, kad savo skolas po 2003 m. prezidento rinkimų Valdas Adamkus sumokėjo suteikdamas pilietybę Viktoro Uspaskicho proteguojam Rusijos piliečiui.
Šaltinis

Panašių atvejų Lietuvoje – nors vežimu vežk, niekas tuo nesistebi, o jeigu šia tema dar diskutuojama, tai tik dėl užmokesčių dydžių.

Tačiau ar yra įrodymų, kad „VP dešimtuko“ nariai ar jiems priklausomos įmonės už jiems tekusius 1,5 milijardo Lietuvos litų būtų sumokėję valstybės pareigūnams?

Yra pagrindo įtarti Maksimų valdovus papirkinėjimu

Iš vienos pusės, nebūnant STT vadovu, yra neįmanoma surinkti visų faktų apie maksimiečių materialinę „paramą“ politikams ir valdininkams, tiesiogiai susijusiems su Vakarų skirstomųjų tinklų privatizavimu. (Deja, panašu, kad Lietuvos specialiosios tarnybos ne tik kad nesiaiškina grobimo iš Lietuvos kaltininkų, bet ko gero dar ir dangsto stambiausias vagystes.)

Tačiau kai kurie saugumiečių kruopščiai slepiami faktai vis dėlto pasiekia netgi plačiąją visuomenę.

Pavyzdžiui, yra žinoma, kad viena svarbiausių figūrų Maksimų liūtams užvaldant Lietuvos energetiką – „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Rymantas Juozaitis gyvena Vilniaus prekybos grupei priklausančiame ir jos eksploatuojamame komplekse Vilniuje, Laurų gatvėje.

Deja, įrodymų, kad tai mokestis už Vakarų skirstomuosius tinklus, nėra – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija kategoriškai atsisakė nagrinėti galimą interesų konfliktą.

Mažai kas abejoja tuo, kad maksimiečiai įpratę pirkti politinius sprendimus.

Apie Seimo nariams siūlomas sumas lietuvius informavo to paties Seimo narys Gintaras Šileikis
Šaltinis

Lietuvoje politika – perkama ir parduodama. Dar vienas pavyzdys, susijęs su „NDX energija“. Už tinkamą balsavimą buvo siūloma iki 100 tūkstančių litų, o vien už dalyvavimą Seimo posėdyje – 50 tūkstančių litų. Deja, bet taip vyksta susitarimai tarp verslininkų ir politikų.

Tačiau akivaizdu, kad norint Lietuvoje pavogti tikrai daug, reikia papirkti struktūras, kuriose ko gero gimsta daugiausiai nusikalstamo verslo planų ir subręsta didžiosios valstybės ir tautos išdavystės – politines partijas.

Apie tikrąjį partijų finansavimą sklinda legendos

Kiek rinkimai iš tikrųjų kainuoja pagal sąrašus į Seimą patenkančioms partijoms?

Žmonės kalba, kad iš tikrųjų rinkimams išleidžiama net iki dešimt kartų daugiau nei deklaruojama.

Jau buvo ir viešų pareiškimų, kuriuose teigta, kad išleidžiama bent tris kartus daugiau.

Iš kur atsiranda šie pinigai?

Kaip jau buvo kalbėta praeitą kartą, Lietuvoje, kaip ir kitose ypač korumpuotose šalyse, populiariausias yra atgalinio kyšio („otkato“) metodas, kai partija suteikia kokią nors paslaugą konkrečiam verslininkui ar jų grupei (padeda pavogti valstybės turtą, išvengti mokesčių ir pan.), o verslininkas ar verslininkai vėliau finansuoja partijos veiklą.

Partijas, kurias maksimiečiai rėmė per 2004 m. Seimo rinkimus, galima įtarti dalyvavus vagystėje

Vakarų skirstomieji tinklai buvo privatizuoti 2003 m. pabaigoje – ir šiam sandoriui, kuriuo Lietuva prarado 1,5 milijardo litų, nesipriešino nė viena tuometinė Seimo partija.

Kodėl partijos nesipriešino Lietuvai prarandant tokią didelę sumą?

Peršasi išvada – todėl, kad už tai joms buvo vienaip ar kitaip sumokėta.

Tačiau tokiu atveju jau būtų galima teigti, kad tie 1,5 milijardo valstybės turto buvo pavogti susimokius verslininkams, valdininkams ir politikams.

Jei būtų įrodyta, kad Maksimų valdovai rėmė visas Seimo partijas atsilygindami už pagalbą ar nesipriešinimą privatizuojant Vakarų skirstomuosius tinklus už daugiau kaip tris kartus mažesnę sumą, išeitų, kad visos tuometinės seiminės Lietuvos partijos (kitaip sakant visos vadinamosios pagrindinės Lietuvos partijos išskyrus Darbo ir Pilietinės demokratijos) kartu vogė Lietuvos turtą.

Susidaro įspūdis, kad krautuvininkai parėmė visas šias partijas – jei tai įrodytume, galėtume visas jas pagrįstai įtarti apvogus Lietuvą.

Deja, nėra paprasta įrodyti ne tik už ką buvo suteikta konkreti parama – kartais labai sunku įrodyti patį paramos partijai faktą. Ypač kai verslininkų ir partiečių sandėryje dalyvauja žiniasklaida.

Diskusija

2. rZyksPuGsyf2014 09 28 18:41:31

hat“s it take to become a sublime eksupdnoer of prose like yourself?

1. 2ZvIiEe72014 09 26 02:17:24

This could not pobissly have been more helpful!

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

 • Tekstai
  šia tema
 • Eleras

  Eleras (LR-as) – dabartinė Lietuvos valdžia. Nors ir mėgina vadintis „Lietuvos Respublika“, Eleras akivaizdžiai nėra nei Lietuvos, nei respublika. Praktiškai tai – antikonstitucinė nusikaltėlių gauja „ant Lietuvos“.

 • Gražulizmas

  Gražulizmas siaurąja ir plačiąja prasme. Gražulizmas – nepagarba homoseksualams ar tiesiog kitokiems ir jos demonstravimas.

 • „Tremtinys“

  Tremtinys kabutėse – sąvoka.

 • Čigonai

  Čigonai – sąvoka. Čigonus aukština, romais juos vadinti verčia Europos Sąjungos valdininkija ir negerbiantieji savo tautos lietuviai.

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2022 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis