.

2008 m. spalio 6 d.

Internete – prekybos įstatymais istorija?

Internete skelbiamų įstatymų ir kitų dokumentų „Savybės“ byloja apie tai, kaip perkami ir parduodami įstatymai.

Niekam ne paslaptis, kad įstatymai Lietuvoje perkami ir parduodami. Spėliojama tiktai dėl kainos: patys Seimo nariai viešai kalba apie Maksimų valdovų ir kitų mokamas milijonines sumas.

Nepaisant viso to, neteko girdėti apie rimtus teisminius tyrimus. Kalbos kalbomis, o tiesioginių įrodymų trūksta.

Vis dėlto, patys žiopliausi seimūnai patys palieka įrodymus suteikdami galimybę kiekvienam asmeniškai pasidomėti internete, kas iš tikrųjų prastūmė vieną ar kitą svarbų įstatymą.

Daugelis politikų prastai orientuojasi kompiuteriuose ir net neįtaria, kad Mikrosofto Ofiso programos fiksuoja kompiuterio, kuriame sukurtas vienas ar kitas dokumentas, savininką.

Teisinių dokumentų kūrėjai matomi kiekvienam lankytojui

Internetu kiekvienam prieinamoje Seimo dokumentų bazėje kiekvieno teisinio dokumento puslapio dešinėje po pavadinimu pateikiama nuoroda į originalią to dokumento versiją Mikrosofto dokumentų (.doc) formatu, („VVord 2000 (1997) dokumentas“).

Atsidarius tokį dokumentą savo kompiuteryje su Mikrosofto dokumentų tvarkykle (vadinamuoju Vordu), galime išsiaiškinti, kas jį pradėjo ir kam priklausė kompiuteris, kuriame šis dokumentas buvo sukurtas.

Tam tikslui reikia atsidaryti meniu „Rinkmena“ (Failas, angl. File) ir pasirinkti „Savybės“ (angl. Properties). Atsidariusiame langelyje (gali tekti dar pasirinkti „Summary“) bus nurodytas dokumento kūrėjas ir jį sukūrusio kompiuterio savininkas.

Kai kurie įstatymai greičiausiai buvo parengti jais suinteresuotų įmonių kompiuteriuose

Tikrinant kai kurių svarbių įstatymų (nuo kurių priklauso stambių įmonių pelnas) projektų ar jų aiškinamųjų raštų „Savybes“, galima pastebėti, kad juos sukūrę kompiuteriai priklauso įmonėms, apie kurių dalyvavimą priimant tuos įstatymus visuomenė nieko nežino.

Toliau – keli pavyzdžiai su nuorodomis – kaip buvo 2008 m. spalio 6 d. Jeigu neaišku, kokia įmonė slepiasi po sutrumpinimu, geriausia įrašyti jį į „Google“ ar kitos paieškos programos langelį ir paspausti mygtuką „Ieškoti“.

Tėvynės Sąjungos lyderio Andriaus Kubiliaus pateikti PASIŪLYMAI Paskolų iš užsienio bankų akcinės bendrovės "Mažeikių nafta" Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos rekonstrukcijos bei Būtingės naftos terminalo statybos projektui finansuoti ir bendrovės "Mažeikių nafta" apyvartinėms lėšoms papildyti įstatymo 1 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui – (autorius Žilvinas Zinkevičius) LPV&P.

„Darbiečių“ lyderio Antano Boso teiktas Atliekų tvarkymo įstatymo 2, 30 ir 34 straipsnių bei aštuntojo (1) skirsnio pakeitimo ir papildymo ĮSTATYMO PROJEKTAS – UAB Baltical.

Socialliberalų lyderio Artūro Paulausko Lobistinės veiklos įstatymo 5, 6, 7, 9 ir 10 straipsnių pakeitimo ir papildymo ĮSTATYMO PROJEKTAS – Paulius&Co.

„Liberalsąjūdiečių“ Eligijaus Masiulio, Vytauto Grubliausko, Gintaro Steponavičiaus teiktas Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo ir papildymo projekto AIŠKINAMASIS RAŠTAS – LNK TV.

Ekonomikos komiteto pasiūlytas ir Seime priimtas Šilumos ūkio ĮSTATYMO PROJEKTAS – (autorius Romas Markėnas) UAB RAS (Panašiai vadindavosi „Rubikono apskaitos sistemos“.).

„Valstiečio-liaudininko“ Viktoro Rinkevičiaus, socialdemokrato Broniaus Bradausko ir kitų pateiktas Valstybės skolos įstatymo 2, 3, 7 ir 8 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto AIŠKINAMASIS RAŠTAS – Verslo gija.

„Valstiečio-liaudininko“ Viktoro Rinkevičiaus, socialdemokrato Broniaus Bradausko ir kitų teiktas Valstybės skolos įstatymo 2, 3, 7 ir 8 straipsnių pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS – PricewaterhouseCoopers.

Socialdemokrato Broniaus Bradausko Azartinių lošimų įstatymo 12 straipsnio pakeitimo ir papildymo ĮSTATYMO PROJEKTAS – Propagandos ir renginių agentūra.

Socialdemokrato Broniaus Bradausko teiktas Azartinių lošimų įstatymo 2, 3, 9, 10, 14, 17, 18, 19, 20, 25 ir 29 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projekto AIŠKINAMASIS RAŠTAS – UAB Visus Plenus.

Socialdemokrato Jono Liongino Akcinės bendrovės Lietuvos telegramų agentūra ELTA naudojamų patalpų ir valstybei priklausančių akcijų pardavimo įstatymo 3 straipsnio pakeitimo ir 4 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo projekto AIŠKINAMASIS RAŠTAS – ELTA.

Socialdemokrato Algio Rimo pateiktas Buto (indvidualaus gyvenamojo namo) šildymo išlaidų, išlaidų šaltam ir karštam vandeniui kompensavimo gyventojams, turintiems mažas pajamas, įstatymo 6 straipsnio pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS – AB Marijampolės grūdai.

Socialdemokratės Birutės Vėsaitės Akcizų įstatymo 2 straipsnio pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS – Klaipėdos LEZ.

„Darbiečio“ Rimanto Bašio teiktas PASIŪLYMAS Šilumos ūkio įstatymo pakeitimo įstatymo projektui – (autorius Vladas) Investina.

„Darbiečio“ Prano Vilko PASIŪLYMAS Šilumos ūkio įstatymo pakeitimo įstatymo projektui – (autorius Romaldas Morkvėnas) LŠTA (Taip vadinasi ir Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija).

„Darbiečio“ Prano Vilko pateiktas Gamtinių dujų įstatymo 23 straipsnio pakeitimo ir papildymo ĮSTATYMO PROJEKTAS – Lietuvos dujos.

„Darbiečio“ Prano Vilko ir socialdemokratės Sigitos Burbienės pateiktas Elektros energetikos įstatymo pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS (nauja redakcija) – Sprendimų erdvė.

Socialliberalo Vaclovo Karbauskio teiktas Akcizų įstatymo 22 straipsnio pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS – AB SEMA

Socialliberalo Domininko Veličkos Alkoholio kontrolės įstatymo 1, 3, 19, 20, 21, 29 ir 30 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto AIŠKINAMASIS RAŠTAS – Mineraliniai vandenys.

Tėvynės Sąjungos atstovo Povilo Jakučionio teikti PASIŪLYMAI Žemės įstatymo 9 ir 21 straipsnių pakeitimo ir papildymo projektui – (autorius Audrius Matuzevicius) Interlux.

„Liberalsąjūdiečio“ Kęstučio Glavecko Vertybinių popierių rinkos įstatymo 1, 2, 3, 8, 9, 10, 11, 15, 16, 17, 19, 20, 22, 23, 26, 27, 29, 36, 40, 41, 48, 51, 52, 53, 57, 59, 61, 63 ir 65 straipsnių pakeitimo ir papildymo ĮSTATYMO PROJEKTAS – Regija.

„Tvarkiečio“ Vlado Žalnerausko teiktas Loterijų mokesčio ĮSTATYMO PROJEKTAS – UAB Žalgirio Loto.

„Savybės“ suteikia pagrindo rimtai pagalvoti apie kai kuriuos Seimo narius

Jeigu priimtume „Savybes“ kaip įrodymus, galėtume įtarti, kad minėtieji Seimo nariai nelegaliai bendradarbiauja su lobizmui leidimų neturinčiomis suinteresuotomis įmonėmis ir greičiausiai išdavinėja tautos bei valstybės interesus pardavinėdami įstatymus.

Net jeigu būtų įrodyta, kad šie seimūnai tiktai nuslėpė bendradarbiavę su atitinkamomis kompanijomis – ir tai jau būtų Konstitucijos bei įstatymų pažeidimas, taigi ir Seimo nario priesaikos sulaužymas. Pagal Seimo statutą, pateikiant projektą privaloma nurodyti visus prisidėjusius prie jo ruošimo ir tobulinimo.

Iškyla natūralus klausimas – ką įrodo įrašai šių įstatymų ir kitų dokumentų bylose?

Reikia pripažinti, kad pripažinti Seimo narį nusikaltėliu teisme tokių įrodymų neužteks. Teoriškai „Savybes“ galima suklastoti.

Tačiau praktiškai tai neįmanoma – norint padirbti „Savybes“, reikėtų ne tik įsilaužti į tikrai gerai apsaugotus išorinius bei vidinius kompiuterinius Seimo tinklus, bet ir pakeisti atskirai saugomas originalias šių dokumentų laikmenas.

Todėl „Savybės“ vis dėlto suteikia rimtą pagrindą dar kartą susimąstyti apie kai kurių Seimo narų vaikiškus veidėlius, nekaltas šypsenėles ir ugningas kalbas prieš rinkimus.

Kol kompromituojančių „Savybių“ dar neištrynė (galbūt rytoj jų jau nebebus), kiekvienas lietuvis gali pasitikslinti – kas dar paremia jo išrinktąjį skaisčiaveidį politiką?

Diskusija

9. Marius2017 12 01 23:03:16

Už lango 2017 metai ir niekas nepasikeitė. Iki šiol išlenda kaip šitie seimo oligofrenai palieka žymes kas realus yra įstymų kūrėjas. Paskutinė kuri įkliuvo buvo „teisuolė“ Aušra Maldeikienė. Kaip aš nekenčiu Lietuvos politikų.

8. Giedrius2008 10 09 09:13:51

Teisininkų visuomenę gali supurtyti nebent milijonas. Arba dešimt milijonų. O geriausia – šimtas milijonų.

7. Saulius2008 10 08 17:27:43

Na, ar supurtė visa tai teisininkų visuomenę? Kažkaip abejoju..

6. Eseras – Juršėnui2008 10 07 23:46:40

Mano žiniomis (patikimomis) garbusis Česlovas Juršėnas apie Paleckio paskelbtus faktus buvo informuotas dar 2004. Tačiau sureagavo tik dabar.

Šaunuolis – sąžiningas ir principingas, kaip tikras LSDP narys. Su kuo ir sveikinu.

5. amb2008 10 07 19:44:13

Visai išnaglėjo.

4. Apšalęs2008 10 07 19:41:08

Kažkaip netikiu. Negi taip viskas paprasta?

3. Giedrius2008 10 06 16:02:32

Iš tikrųjų tai ne aš suradau tuos adresus. Saugumas, prezidentai ir Seimo partijų vadovai jau seniai buvo apie tai informuoti.
Nemanau, kad kas nors rimtai į tai reaguos. Korupcija seniai tapo normaliu reiškiniu, ir visi, kas galėtų ką nors padaryti, gauna savo dalį.:–>

2. anonime2008 10 06 15:08:18

Manau, kad atliktas juodas geras darbas, dabar belieka laukti STT, ar kitu zinybu sturmo. Kol neuzdare sios informacijos, verta isplatinti pazistamiems.

1. zenobis2008 10 06 14:17:43

Žinojau tą vvord dokų savybę, bet „nedašilo“ pažiūrėt seime. Giedriau – esi šaunuolis. Gal tai supurtys ir teisininkų visuomenę?

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

 • Tekstai
  šia tema
 • Eleras

  Eleras (LR-as) – dabartinė Lietuvos valdžia. Nors ir mėgina vadintis „Lietuvos Respublika“, Eleras akivaizdžiai nėra nei Lietuvos, nei respublika. Praktiškai tai – antikonstitucinė nusikaltėlių gauja „ant Lietuvos“.

 • Gražulizmas

  Gražulizmas siaurąja ir plačiąja prasme. Gražulizmas – nepagarba homoseksualams ar tiesiog kitokiems ir jos demonstravimas.

 • „Tremtinys“

  Tremtinys kabutėse – sąvoka.

 • Čigonai

  Čigonai – sąvoka. Čigonus aukština, romais juos vadinti verčia Europos Sąjungos valdininkija ir negerbiantieji savo tautos lietuviai.

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2022 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis