.

2008 m. gruodžio 22 d.

Sveika sugrįžusi, Saule!

Šiandien neužmirškite atšvęsti Saulės Sugrįžimo ir tikrųjų Naujųjų Metų!

Pagaliau baigėsi nenumaldomas rudeninis dienos trumpėjimas. Šią naktį viskas apsisuko, ir dienos vėl pradės ilgėti. Todėl šiandiena yra didžiausia natūrali metų šventė – Saulės Sugrįžimo šventė.

Vakar, gruodžio 21-ąją, vidurdienį šiaurinis Žemės pusrutulis, kuriame esame ir mes, buvo labiausiai nutolęs nuo Saulės. Saulės kelias buvo labiausiai priartėjęs prie horizonto.

Tačiau šiandien Saulė taip žemai nebenusileis ir švies mums jau ilgiau negu vakar. Ši diena bus, nors ir nedaug, ilgesnė už vakarykštę.

Šiandien prasideda gamtos žiema

Vakar įvykusi Žiemos Saulėgrįža (kai Šiaurės ašigalis pasiekia tolimiausią nuo Saulės tašką) yra astronominė žiemos pradžia. Dėl to daugelyje pasaulio valstybių, nepasidavusių krikščioniškojo kalendoriaus diktatui, šiandien prasideda ir oficialioji žiema.

Yra natūralu suskirstyti metus į laikus pagal natūralų gamtos vyksmą, o ne žmonių savo patogumui susikurtą kalendorių. Todėl būtent gruodžio 22-ąją reikėtų suvokti kaip tikrosios, gamtiškosios žiemos pradžią.

Šiandien reikia švęsti ir tikruosius Naujuosius Metus

Su Saulės grįžimu prasideda ir naujas gamtos metinis ciklas – Saulės kelio kilimas dangumi iki aukščiausiojo taško Vasaros Saulėgrįžos metu ir leidimasis atgal. Todėl būtent šiandien ir prasideda nauji gamtos ir astronominiai metai.

Žinoma, tikruosius Naujuosius Metus realu švęsti tiktai tautos mastu. Lietuvos valstybė visur ir visada aklai seka užsieniu.

Geriausias to pavyzdys – trečiojo tūkstantmečio pradžios šventimas metais anksčiau nei šis prasidėjo. (Sutikdami tūkstantmetį 2000 m, apgailėtinieji Lietuvos politikai kaip visada pasekė begėdiškiausiąja pasaulio tauta priimdami – ir skelbdami kaip tiesą patį akivaizdžiausią melą.)

Nereikia painioti Saulės Sugrįžimo su krikščioniškomis ritualinėmis šventėmis

Dažnai mėginama pristatyti Kalėdas ir ypač Kūčias kaip natūralias lietuviškas šventes. Tai yra akivaizdi nesąmonė.

Pats žodis Kalėdos yra akivaizdus slaviškojo Koleda variantas ir yra akivaizdžiai iš rusų perimta ar galbūt lenkų primesta šventė, Rusijoje išlikusi vos ne iki Spalio revoliucijos.

Nereikia užmiršti, kad Saulė sugrįžta ir tikrieji Naujieji Metai prasideda anksčiau nei norėtų juodasukneliai žyniai.

Visa kalėdinių ritualų esmė – Jėhujos iš Nazareto (krikščionių vadinamo Jėzumi Kristumi (karaliumi)) gimtadienio šventimas. Krikščionys džiaugiasi diena, kurią gimė jų dievas nusikaltėlis, išmokęs savo pasekėjus žudyti jo negarbinančius ir vienas kitą – juk būtent taip krikščionybė tapo didžiausia pasaulio religija.      „Nemanykite, jog aš atėjęs nešti žemei ramybės. Aš atėjau nešti ne ramybės, o kalavijo. Atėjau sukiršinti sūnaus prieš tėvą, dukters prieš motiną ir marčios prieš anytą.“ (Mato evangelija, 10/34,35) ....... „Kalbėsite, kas tą valandą bus jums duota, nes kalbėsite nebe jūs, o Šventoji Dvasia. Brolis išduos nužudyti brolį, o tėvas – savo vaiką. Vaikai pakels ranką prieš gimdytojus ir juos žudys. (Morkaus evangelija, 13/11-12)

Kūčios irgi didžiąja dalimi yra orientuotos į krikščioniškumą. Jų vegetariškumas pabrėžia paskutinį vadinamojo Jėzaus gimimo laukimo arba advento (kurio metu buvo pasninkaujama) vakarą, Jėhujos iš Nazareto gimtadienio laukimą.

Savotiškai elgiasi romuviečiai, švęsdami Saulės Sugrįžimą gruodžio 24-ąją. Greičiausiai jie nenori konfliktuoti su visagale Katalikų bažnyčia bei katalikiškąja Lietuvos valdžia ir būtent todėl švenčia tada, kai diena prailgėja pagal buitinį kalendorių – kuriame ignoruojamos sekundės.

Vis dėlto, nereikia užmiršti, kad Saulė sugrįžta ir tikrieji Naujieji Metai prasideda anksčiau nei norėtų juodasukneliai žyniai. Todėl švenčiantieji Kūčias, Kalėdas bei kalendorinius Naujuosius Metus, kaip lietuviškas šventes, elgiasi lygiai taip pat, kaip jankiai ir jų mylima bei gerbiama Lietuvos valdžia sutikę naują tūkstantmetį metai prieš jam ateinant.

Taigi nereikia painioti Saulės Sugrįžimo su krikščioniškomis ritualinėmis šventėmis. Tiesą ir savo tautą gerbiantys lietuviai Saulės Sugrįžimą šventė, švenčia ir švęs būtent tą dieną, kai jis įvyksta!

Lietuvybės padėtis metai iš metų prastėja

Praėję metai – jau kelinti iš eilės nesėkmingi lietuvių tautai. Lietuvos valstybė kuo toliau, tuo ištikimiau tarnauja vagims, tautos išgamoms ir išdavikams.

Vis daugiau valstybės turto išsidalina patys akiplėšiškiausi ir begėdiškiausi politikai ir verslininkai.

Mokesčiai perskirstomi taip, kad kuo mažiau tektų mokėti patiems turtingiausiems – valdančiųjų partijų rėmėjams. Vis didesnė mokesčių našta gula ant pačių neturtingiausiųjų, ir taip skurdo spaudžiamų lietuvių pečių.

Priversti tautą nuolankiai paklusti verčia gausiausios Europoje (santykyje su gyventojų skaičiumi) policijos pajėgos. Bandantys protestuoti nedelsiant išvaikomi, sulaikomi, areštuojami...

Teisingumo ministerija kruopščiai prižiūri, kad neįsisteigtų tautinės partijos ir neiškiltų grėsmė dabar valdantiesiems. Pačioms korumpuočiausioms partijoms seniai parsidavusi Lietuvos žiniasklaida ignoruoja arba apipila melo ir šmeižto purvu kiekvieną naujai atsirandančią politinę jėgą...

Vis daugiau lietuvių, nenorinčių palikti savo tautos likimo valiai ir dar bandančių ką nors daryti, suvokia savo bejėgiškumą. Metai po metai tėvynę palieka patys gabiausieji ir energingiausieji.

Nepraraskime vilties!

Būtų naivu tikėtis, kad tauta staiga atsibus ir išmėš Lietuvos valstybę aplipusius vagis bei kitokius išgamas. Vis dėlto, vilties prarasti negalima!

Savo protėvius, tautą, jos dievus bei amžinąsias tradicijas gerbiantiems lietuviams dera būtent šiandien pasidžiaugti sugrįžusia Saule ir ką tik prasidėjusiais naujais metais.

Juk atrodė, kad Lietuva pasmerkta tiek 12-14 a., kai plėšti ir žudyti lietuvių traukė gaujos katalikų iš visos Europos, tiek 17-18 a., kai Jėzuitų vadovaujama Katalikų bažnyčia visomis jėgomis naikino pačią lietuvybę kaip tokią.

Lietuvių tauta atsilaikė prieš niekšingiausius pasaulio užkariautojus ir kruviniausius visų laikų religiją, bažnyčią bei ordiną. Negi dabar neatsilaikys prieš savo pačios išgamas?:-)

Todėl nepraraskime vilties. Kada nors ir lietuvybės reikalai pasisuks į gerąją pusę.

Tik nepamirškime šiandien atšvęsti Saulės Sugrįžimo – didžiosios metų šventės. Saulės atgimimą natūraliai švenčia visa gamta ir Lietuvos dievai. Todėl ir savo protėvius, tautą, jos dievus bei amžinąsias tradicijas gerbiantiems lietuviams dera būtent šiandien pasidžiaugti sugrįžusia Saule ir ką tik prasidėjusiais naujais metais.

Diskusija

13. LK33FNINnr2016 05 15 03:36:44

mira si no te gusta este pedo pues chinga tu madre bueno no la madre culpa tiene pero tu se y deja ser asi los demas no te daran una putisa por estar de criticon arngrudeeo si pudieras se lo dirias en la cara a todos los de las fotos de arriba??? jajaja no yo creeo te abres maricon de mierday recuerda vive y deja vivir putooo!;D

12. rhM8y5CM2016 05 14 23:46:43

negara lain ( negara bukan islam lagi )bila pemimpin mereka ada masalah moaan/skrldal terus mereka tolak pemimpin tersebut, tapi negara kita ( orang Melayu ) masih lagi nak menerima pemimpin yang ada masalah moral yang sudah diketahui umum, terlalu taksub kepada pemimpin nie lah jadi nya. Percaya membuta tuli

11. kLEINas2013 01 12 22:49:16

As labai myliu Lietuva, bet kaip musu politikai musu Lietuvos varda baigis su ne tik zememis, bet jau ir su shudais volioti, ir dar rekdami, kaip mes atrodysime pries Europa. O kada paklausite, kaip atrodote pries rinkejus..? Ar mums ta knygele dabar isleista turi ridet patriotishkumo. Aciu Dievui, turime nors ZALGIRI, ir Lietuvos cempionus, kurie ta dvasia ir palaiko musu

10. Romas2010 01 05 20:41:34

aciu

9. Algis2009 09 25 19:30:06

nepyk studente, bet esi rusakalbis. as nors ir svepluoju, bet skiriu Lietuviu kalba nuo isdarkytos.

8. Viktoras2009 06 07 06:06:06

Va tik dalykas tame, kad nuo gruodžio 22–osios saulė trims dienoms pakimb ant horizonto ir 25–ąją ji sugrįžta (paremta pagal mokslinę medžiagą). Tada jau ir šveskime Saulėgrąžą, kai katalikai švenčia Kalėdas, bus teisingiau abiejų tikėjimų atžvilgiu,)

7. jamas2009 05 28 13:48:15

debilai!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!

6. deima2009 05 28 13:47:30

nesamones kas cia raso:p

5. tpjks2009 02 08 23:23:03

Man tai visada ( o, manau, ir absoliučiai daugumai lietuvių) šventė būdavo Naujieji Mevvtai. Palyginkime: per Kalėdų savaitę tyku ramu, o štai Naujieji sutinkami griausmingai, kaip Naujo pradžia. Kada Naujuosius švęsti? Vis tiek žydkrikščioniai jau seniai sumaišė metų matavimą ir žmonėms suprantamiau būtų, jei jie būtų sausio 1d. Jei neklystu, tai kaip tik tada pradedailgėti dienos?

4. Kemblys2008 12 24 11:03:02

Linkiu visiems sulaukti grįžtančios Saulutės :–)
Būkite sveiki, ir tegul Laima lydi jus gyvenimo kely!

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2022 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis