.

2012 m. rugpjūčio 23 d.

Katalikų bažnyčia, komunija, vaikai ir alkoholis

Katalikų vyskupų konferencija įsitikinusi, kad Baudžiamasis kodeksas jai negalioja. O gal nežino, kad vaikų įtraukimas girtauti Lietuvoje yra nusikaltimas?

Tęsinys, pradžia – Dievų ženklas

Šiandien gavau atsakymą iš Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, į kurį kreipiausi prašydamas ištirti galimą vaikų įtraukimą girtauti Pirmosios komunijos ir kitų nepilnamečiams teikiamų komunijų metu.

Kai kurios Lietuvos katalikų bažnyčios skelbiasi duodančios kaip eucharistiją ne tik vaflius, bet ir vyną.

BK 161 straipsnis. Vaiko įtraukimas girtauti

1. Tas, kas įtraukė vaiką girtauti,

baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

<...>

Kadangi Baudžiamojo kodekso 161 straipsnis įvardina vaikų įtraukimą girtauti kaip nusikaltimą, kreipiausi į minėtąjį departamentą bei Generalinę Prokuratūrą su prašymais pradėti tyrimus dėl GALIMO šio nusikaltimo darymo kai kuriose Lietuvos katalikų bažnyčiose.

Keistas Vyskupų konferencijos pareiškimas

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas iš esmės man nieko neatsakė, tik persiuntė oficialų Vyskupų konferencijos laišką.

Perskaičius šį „hierarchų“ pareiškimą, neaišku juoktis ar verkti. Juk faktiškai Vyskupų konferencija skelbiasi, kad pagal Konstituciją savo apeigų metu turi teisę daryti tai, ką tik užsimano – netgi NUSIKALTIMUS – juk vaikų įtraukimas girtauti yra nusikaltimas.

Išeina, kad, kada tik panorėję, hierarchai galėtų, pavyzdžiui, paaukoti kokį pirmagimį vaikelį savo dievui. (Beje pagal Bibliją, Jahvė tiesiai šviesiai paliepė savo pasekėjams taip daryti, ir būtent Jahvės tiesioginį prisakymą kažkada vykdė Abraomas aukodamas savo sūnų Izaoką. :-)).

Dar kartą paprašiau Narkotikų, tabako ir alkoholio departamento vykdyti mano prašymą

Žinoma, vėl kreipiausi į departamentą prašydamas įvykdyti mano raštu pateiktą prašymą, nepaisant visų hierarchų atsikalbinėjimų.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriui


Norėčiau pastebėti, kad vaikų įtraukimas į girtavimą yra nusikaltimas. Neteko girdėti, kad Konstitucija suteiktų religinėms bendruomenėms teisę daryti nusikaltimus kad ir religinių apeigų metu. Jei egzistuoja būtent toks Konstitucinio teismo paskelbtas Konstitucijos 43 straipsnio 3 dalies išaiškinimas, labai prašau mane su juo supažindinti.

Dar kartą prašau (jau esu padavęs prašymą raštu), kad Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas išsiaiškintų ar vis dėlto komunijų metų NEPILNAMEČIAMS nėra duodamas vynas – kai kurios (ne visos) Lietuvos (bent jau) katalikų bažnyčios skelbiasi Internete, kad duoda ne tik vaflius, bet ir vyną komunijų metu – jei taip: nutrauktų tai, kas Baudžiamojo kodekso 161 straipsnyje yra įvardinama kaip nusikaltimas ir pasiektų, kad pagal įstatymus būtų nubausti kaltieji.

Prisegtasis Vyskupų konferencijos atsakymas priimtinas kalbant tik apie pilnamečių alkoholio vartojimą apeigų metu, dėl ko aš jokių priekaištų neturiu, tačiau nepagrindžia Katalikų bažnyčios teisės įtraukti girtauti VAIKUS ir todėl neturi jokio ryšio su mano prašymu ištirti ir nutraukti galimai vykdomą nusikalstamą veiklą.

Prašau Departamento direktoriaus įvykdyti mano prašymą naudojantis visomis įstatymų numatytomis priemonėmis nepaisant GALIMAI nusikalstamą veiklą vykdančio ar dangstančio subjekto atsikalbinėjimų.


Su geriausiais linkėjimais,

Giedrius Šarkanas

Įdomu, kaip toliau elgsis departamento direktorius? Katalikų bažnyčia jau daug metų elgiasi taip, lyg Konstitucija bei įstatymai būtų parašyti tik jos teisėms įtvirtinti. Iš čia cituoto pareiškimo matosi, kad jie įsitikinę savo nebaudžiamumu, o greičiausiai – ir savo teise daryti nusikaltimus.

Palauksim, pažiūrėsim. Linksma ir tai, kad tyli visa Lietuvos žiniasklaida. Negali pykti, greičiausiai hierarchai gerai juos pašeria ar kitais būdais pastato daugumą Lietuvos redaktorių bei žurnalistų „prie kojos“.:-)

Diskusija

3.  Julie ant to meet you! Click ...2022 02 16 01:07:29

go5oclks

2. pagonis2014 01 31 17:36:03

Giedriau ar gavai atsakyma? idomu kaip vyniojasi toliau?:)

1. Brolis Inokentijus2012 08 23 14:58:32

O jau to atsakymo stiliaus grožis: „Vynas ... naudojamas ... ne vartojimo tikslais.„

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2023 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis