.

2012 m. lapkričio 26 d.

Grybauskaitė ir Janutienė – ieškokite vyro

Kodėl TV3 neparodė taip reklamuotos laidos apie Grybauskaitę? Cenzūra, intrigos? O gal tiesiog viešųjų ryšių provokacija?

Neseniai visų, kas nors kiek domisi politika, dėmesį patraukė Rūtos Janutienės pareiškimas delfi.lt, kad buvo uždrausta jos autorinė laida apie Dalią Grybauskaitę.

Kaip ir reikėjo tikėtis, žmonės greitai nusprendė, kad čia – savo griežtu charakteriu garsėjančios Grybauskaitės darbas. Kažkas nepatiko - ir uždraudė.

Žinoma, laidos įrašas greitai pasirodė internete, ir visi, kas netingi, ji pamatė. Pažiūrėjau ir aš, ir turiu prisipažinti, kad likau visiškai suglumintas.

Janutienės laidoje nebuvo visiškai nieko, dėl ko Grybauskaitė galėtų ir turėtų teisę protestuoti. Dar daugiau, ten iš viso nebuvo nieko naujo – ko nežinotų kiekvienas, nors kiek domėjęsis Geležinės Dalios biografija.

Aš asmeniškai tesužinojau, kad ji turi netikrą brolį, su kurio šeima nebendrauja. Na ir kas? Kas man darbo iki Grybauskaitės brolių ar sūnėnų, tikrų ar netikrų?

Netgi aš, nors iš principo nesidomiu politikų ir šiaip neartimų man žmonių asmeniniu gyvenimu, lengvai būčiau galėjęs sukurpti kur kas pikantiškesnę „sensaciją“.:-) Kaip suprasti visą šitą šurmulį dėl nieko?

Turiu prisipažinti, kad tegaliu spėlioti. Bet man kažkodėl atrodo, kad tikrovė labai skiriasi nuo to, kuo mus bando įtikinti.

Laidoje nebuvo nieko naujo ar netikėto

Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaite

Mažai tikėtina, kad viešųjų ryšių profesionalė naiviai pultų gąsdinti žurnalistų.

Taigi, laidoje tebuvo keletas faktelių apie Grybauskaitės vaikystę bei jaunystę, aiškiai jos prisibijančio Artūro Valinsko pavirkavimai apie Geležinės Dalios užsienio ir vidaus politiką bei valdingą charakterį, o taip pat keletas įvairių žmonių pasamprotavimų apie jos karjeros pradžią tarybiniais laikais ir 1990-1992 m.

Akivaizdu, kad valdingas ir tiesmukiškas žmogaus negali neturėti priešų, ypač jei bando ką nors padaryti. Žiniaspauda jau pakankamai rašė tiek apie Grybauskaitės būdą, tiek apie jos su Valinsku kivirčus.

Man asmeniškai Dalios charakteris kur kas labiau patinka, nei kur kas labiau šiukšlių maišą, nei prezidentą primenančio Valdo Adamkaus ar jau kojas pakračiusio primityvaus veidmainio Algirdo Brazausko.

Manau, kad viso to Seimo partijų kirmėlyno baigiamai išvogti Lietuvai reikėtų kažko, kas bent pamėgintų sustabdyti nesibaigiantį riedėjimą žemyn. Bent jau man, visi Valinsko pavirkavimai apie sunkią jo neprietelės ranką skambėjo kaip komplimentai.

Visada maniau, kad Grybauskaitė buvo kažkokio Komunistų partijos funkcionieriaus vaikas, ir todėl greita karjera tarybinėje sistemoje jai buvo garantuota. Nors jaunystėje taip toli gražu negalvojau, dabar esu įsitikinęs, kad tarybiniais laikais lietuvis patriotas ir nacionalistas tikrai kažką gero galėjo nuveikti tiktai tapdamas tarybinės sistemos dalimi – darydamas partinę karjerą, o po to dirbdamas (kiek tai buvo įmanoma tais laikais) Lietuvos labui.

Daugelis šviesių žmonių tada stengdavosi sekti Antano Sniečkaus pavyzdžiu, ir tik jų dėka tarybiniais laikais mūsų tauta išgyveno tokį demografinį ir kultūrinį pakilimą, apie kokį mes, lietuviai, niekinami, žeminami ir naikinami „nepriklausomoje“ Lietuvoje, jau ir svajoti nebedrįstame.

Rūta Janutienė
Rūta Janutienė

Rūtos charakteris ne lengvesnis už Dalios. Kuri kurią? Ar laimės kažkas trečias?

Nors iš tarybinių laikų karjeristų į Lietuvos politiką atėjo tokie apgailėtini išgamos, kaip Brazauskas ir Kirkilas, tai nereiškia, jog tuometinė Lietuvos valdžia nebuvo Lietuvos patriotai. Man asmeniškai atrodo, kad prieš 20 metų būtent padoriausieji to meto komunistai pasitraukė ar buvo išstumti iš politikos į valdžią atėjusio tautos atmatyno.

Bet kokiu atveju, Grybauskaitės karjera buvo natūrali dėl jos kilmės, panašiai kaip Artūro Paulausko, ir televizijos laidoje pateikti jos gyvenimo faktai tebuvo visiems žinomų dalykų atkartojimas.

Gal žurnalistai patys sugalvojo pasaką apie laidos draudimą, taip maskuodami tarpusavio rietenas?

Taigi visiškai neaišku, kodėl Grybauskaitė galėjo reikalauti, kad laida nebūtų rodoma. Juk ji tikrai nėra tokia kvaila, kad nesuprastų, jog anksčiau ar vėliau visi, kas norės, pamatys Janutienės siužetą. Šioji irgi ne iš kelmo spirta ir netgi Geležinės Dalios pabarta nelinksės nuleidusi galvą.

Todėl nenustebčiau, jei pasirodytų, kad laida iš tikrųjų buvo uždrausta grynai TV3 vadovybės iniciatyva. Gal direktoriai norėjo sudrausminti Janutienę? Juk žurnalistai negarsėja tarpusavio meile. O gal tiesiog išsigando užsitraukti Dalios nemeilę, tiesiog iš asmeninio bailumo ir oportunizmo?

Gal Grybauskaitę apgavo?

Kitas realus scenarijus – kad Dalia žinojo, kad apie ją kuriama laida, tačiau tiksliai nežinojo kokia. Kiekvienas žmogus turi dalykų, kurių paviešinimo rimtai prisibijo.

Galima įsivaizduoti, kokios laidos Grybauskaitė iš tikrųjų nenorėtų išvysti. Vis dėlto, manau, kad ji nėra tokia kvaila, kad nesuprastų, jog interneto laikais maiše nepaslėpsi ne tik ylos.

Gal mums neparodė visos laidos arba tai buvo preventyvus pagąsdinimas?

Visai įmanoma, kad internete patalpinta ne visa laida, kad labiausiai Dalią kompromituojančios dalys paprasčiausiai iškirptos arba neįdėtos.

Tokiu atveju būtų įmanoma, kad Grybauskaitė pagrįstai išsigando prarasti kažką labai brangaus jos gyvenime ir nusprendė lošti va bank.

Arba gal Dalia išsigando, kad jai nepasibaigtų kaip mėmei Rolandui Paksui, kurio atsiprašinėjimai dėl nežinia ko ir vieši virkavimai išprovokavo Seimo padugnes jį rimtai užpulti ir visa gauja suorganizuoti idiotišką teismą, įtikinusį jį atsistatydinti.

Gal Grybauskaitė nori preventyviai išgąsdinti žurnalistus, kad šie bijotų knistis po jos asmeninį gyvenimą?

Man kažkaip nesitiki. Juk Grybauskaitė yra pavažinėjusi po pasaulį, gyvenusi tiek JAV, tiek Briuselyje – ji tiesiog negali nesuprasti, kad šiais laikais draudimai ir gąsdinimai sukelia atvirkštinę reakciją.

O gal tai tebuvo provokacija?

Visai tikėtina, kad TV3 vadovybė galėjo surežisuoti cenzūros skandalą, gudriai pasivaizduodami valdžios persekiojamais kovotojais už tiesą.

Viešųjų ryšių požiūriu tai atrodo kaip meistriškas ėjimas. Jei pagalvoji, tai juk TV3 vadovybė viešai tepaaiškino, jog laida neatitiko kokybės ir etikos standartų. Tačiau nesitiki. Juk ne šiaip sau TV3 reklamavo Janutienės laidą po visą Lietuvą visais įmanomais kanalais.

O dėl žmonių reakcijos spėlioti nereikia. Rūta pareikš kaip ji moka: CENZŪRA!, o toliau – standartinė vaizduotė nukreips visų akis į Grybauskaitę.

Rezultatai akivaizdūs. Tiek TV3, tiek Janutienė (man asmeniškai :-) labai patinkanti dar nuo euroreferendumo laikų, kai ji buvo viena iš dviejų žurnalisčių, neišsigandusių pasakyti tiesos apie valdžiažmogių metodus) dabar tapo žurnalistais didvyriais, ieškančiais tiesos nepaisant rizikos užsitraukti Grybauskaitės rūstybę ir pasiduodančiais tik brutalaus susidorojimo akivaizdoje.

Cenzūros skandalas neišvengiamai pakėlė TV3 televizijos reitingus, paskatino serialų nežiūrinčius lietuvius susidomėti jos laidomis. Pagaliau iš vaizdo įrašo internete netgi nebuvo iškirptos nuorodos, kad tai – TV3 laida.

Kyla natūralus įtarimas, kad visa tai galėjo būti padaryta tyčia, su TV3 vadovybės leidimu ar netgi pagal specialų planą, kaip standartinė viešųjų ryšių akcija.

Ieškokite vyro

Taigi galimos įvairios to, kas įvyko, versijos. Aš iš pradžių buvau linkęs pilnai patikėti Rūta, tačiau, pamatęs vaizdo įrašą, visiškai pakeičiau savo nuomonę. Jeigu jis neiškarpytas, tai būtent tokį įrašą svajotų parodyti norintys save pasivaizduoti cenzūros aukomis. Pačiai Grybauskaitei kabinėtis prie žiniaspaudos dėl tokių dalykų būtų politinė savižudybė.

Todėl manau, kad greičiausiai čia arba TV3 vidaus rietenos, arba provokacija. Labiausiai šis skandalas naudingas TV3 ir Janutienei. Kaip besiteisintų Grybauskaitė, įrodyti, kad Prezidentė ar bent jos asmenybė čia nieko dėta, iš principo neįmanoma.

Bet kokiu atveju, kai susirieja kelios moterys, galioja auksinė taisyklė. Ieškokite vyro.

Diskusija

14. 7t2OItAovPY2015 12 14 23:29:31

Kudos! hat a neat ay of thniking about it.

13. kDmi71apSd2015 12 14 12:32:06

Fiinndg this post. It“s just a big piece of luck for me.

12. Arvydas Damijonaitis2015 03 14 11:08:48


DĖL VILTIES PREZIDENTO ŽŪTIES APLINKYBIŲ.

Pasaulio dėmesio centre esančios Aleksandro Litvinenkos kremlinio nužudymo bylos kontekste prikelkim iki šiol uždraustą, svarbią Lietuvai temą, kuria, viltingai tikiuosi, susidomės Lietuvos žurnalistai. Vilties Prezidentas Stasys Lozoraitis žuvo Kremliaus intrigų apraizgytu laikotarpiu. Iškilių asmenybių žudymo technologijas valstybinis teroristas Kremliuje yra gerai įsisavinęs. Romos popiežius, Ukrainos prezidentas,Vilties prezidentas S.Lozoraitis,čečėnų lyderiai užsienyje, Rusijos opozicijos lyderis Boris Nemcov ir t.t..
Kremlinių vagių privatizuotas „Draugystės“ viešbutis Vilniuje buvo KGB bufetininkių irštva. Šiame KGB „įrengtame“ viešbutyje, prieš paslaptingą staigią mirtį, neatsargiai pietavo Vilties Prezidentas S.Lozoraitis.
Šiuo kritišku Europai laikotarpiu, Lietuvos žurnalistai galėtų remtis S.Lozoraičio našlės Danielos liudijimu. Po staigios S.Lozoraičio mirties 1994 m. birželio 13 d., p. Daniela,...

11. Esmė2015 03 14 11:05:47

Kremliaus interesų atstovė (šmeižikė) prietranka Grinevičiūtė – nieko naujo.Reiktų teismo keliu parodyti šios sovietinės okupacijos prietrankos šmeižtus.Tik nieks su prietranka nenori prasidėti.Kremliniams žaliems žmogeliukams tokios prietrankos yra gera priedanga antilietuviškai veiklai.Duokim prietrankai kelią – moko išmintis, tačiau prietrankos Grinevičiūtės – Janutienės šmeižtai nukriepti prieš garbingus asmenis, kuriuos Kremlius liepia pažeminti, tai yra baudžiamosios teisės dalykai. Parazituojanti „žurnalistė“ – okupacinio sovietinio vidaus ministro duktė.

10. juozas Janonis2014 05 16 13:54:56

Pritariu Juo komentarui

9. edita2012 12 12 12:47:21

mes janutienė rūta turi teise vesti tolau laida o rrybauskaite senai laikas asistadidit

8. Vytautas2012 12 12 12:12:08

Labas visiems. Kvailas paskvilis su po šluota bezdančių autoriumi (net bijo pasirašyti).

7. Giedrius2012 11 28 19:58:32

Turbūt nelengva buvo suprasti, kad aš sprendžiu pagal žmones pagal jų darbus čia ir dabar. Šlykščiuosi Brazausku ir Kirkilu dėl jų padarytos žalos Lietuvai, palyginus su jais Grybauskaitė atrodo naudinga Lietuvai veikėja.
Ne kartą esu pabrėžęs, jog šlykščiuosi dabartinio atmatyno tradicija kabinėtis prie žmonių dėl jų tarybinės praeities (karjeros, ryšių su KGB ir pan.), o taip pat dėl jų giminaičių.

6. ks2012 11 28 17:57:23

Šitos rašliavos autorius arba menkai mąstantis, arba mėgsta žaisti į vienus vartus. Vienus „tarybinių laikų karjeristus“ žemina, neturėdamas tam jokio pagrindo, kitus šlovina. Pati prezidentė, būdama „tarybinių laikų karjeriste“ ir net dėsčiusi partinėj mokykloj, taiko dvigubus standartus „eks komunistams“ kaip tai daro ir TS–LKD partija, su kuria mūsų prezidentė pakankamai atvirai „flirtuoja“ politinėje arenoje nuo 2009 metų pradžios. Vis tik įdomu tai, kad koalicijos formavimo fone vis linksniuojami kai kurie tam tikros partijos nariai ir jų „sėdėjimas teisiamųjų suole“ ir iš prezidentės pusės bandoma primesti kolektyvinė atsakomybė. Kaip koks šešėlis. Tai gal kažkas nepanoro, kad per populiarią laidą būtų paviešinti kai kurie šešėliai? Kaip antai jos sūnėnas, pravarde „banginis“. Taip, sūnėnas, kuris tik išėjęs į laisvę vėl tuoj pat nuteisiamas ir sodinamas į kalėjimą gero šešėlio tikrai nepriduoda...

5. Marius / Marijonas2012 11 27 13:40:59

Pritariu jūsų mintims autoriau.

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

 • Tekstai
  šia tema
 • Eleras

  Eleras (LR-as) – dabartinė Lietuvos valdžia. Nors ir mėgina vadintis „Lietuvos Respublika“, Eleras akivaizdžiai nėra nei Lietuvos, nei respublika. Praktiškai tai – antikonstitucinė nusikaltėlių gauja „ant Lietuvos“.

 • Gražulizmas

  Gražulizmas siaurąja ir plačiąja prasme. Gražulizmas – nepagarba homoseksualams ar tiesiog kitokiems ir jos demonstravimas.

 • „Tremtinys“

  Tremtinys kabutėse – sąvoka.

 • Čigonai

  Čigonai – sąvoka. Čigonus aukština, romais juos vadinti verčia Europos Sąjungos valdininkija ir negerbiantieji savo tautos lietuviai.

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2022 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis