.

Diskusija: Informacinis karas prieš lietuvių tautą

10. Marijonas2014 04 23 20:04:14

Aš žinau. Gerbiamas, Giedriau, bet pagal tai ką jūs išdėste čiuožėjos pavardė Tobias nepasaint kokia šios pavardės kilmė, bet dabar ji yra amerikietė, taigi pavardė LR piliečio pase turėtų būti užrašyta Tobaijes, nes taip tariasi. Bet gi taip nėra. Taigi, kodėl naujų Lietuvos piliečių pavardės užrašomos taip kaip yra – pagal svetimų kalbų taisykles, tuo tarpu vietos lenkų pavardės sulietuvinamos? Suprantu, klausimą ne jums išspręsti, bet kodėl matote pavojų ten kur nėra, jei vos 7 proc. gyventojų pasijustų laimingesni?

9. Giedrius2014 04 22 15:53:14

Negaliu komentuoti dėl „cz“, nes nežinau. Manau, kad vis dėlto tie lenkai, kurie nori, gali nesunkiai tai pasiekti.
Man jau tai visiškai nepriimtina. Lietuvių kalbos rašybos ir tarimo taisyklių ignoravimas (nesvarbu, užsieniečiams ar vietiniams) rodo mano tautos kalbos ir rašto negerbimą.
Aš asmeniškai uždrausčiau nelietuvišką žodžių rašymą lietuviškuose dokumentuose, o tiems, kam tai nepatinka, pasiūlyčiau atsisakyti Lietuvos pilietybės.
Tačiau vadinamoji „Lietuvos Respublika“ mažai ką bendro beturi su Lietuva kaip lietuviška valstybe. Nemažai jau esu apie tai rašęs. :)
O nelietuviškų raidžių įvedimas (tegul ir vadinamajai „Kalbos komisijai“ pakeičiant lietuviškąją abėcėlę) tebūtų (jau tikrai bus, kaip suprantu) eilinis žingsnis lietuvybės Lietuvoje žeminimo ir naikinimo kryptimi. Man tai bus paskutinis lašas.

8. Marijonas2014 04 22 00:26:40

Taip, varde Isabella Tobias yra naudojamos lotyniškos raidės esančios ir lietuviškoje abėcėlėje. Tačiau vietos lenkams negalimas ir tas pvz., pakeisti Š į SZ, ar Č į CZ. Juk c, s, z raidės yra lietuviškame raidyne.

7. Giedrius2014 04 19 23:46:40

Dėl pavardžių negaliu tiksliai komentuoti, nes nežinau. Tos veikėjos ispaniška pavardė (beje, išskyrus „ll“, ispaniškai tartina visiškai lietuviškai, tiek, kad LR televizijose paprastai viską puola angliškai kažkodėl blevyzgoti (įpratę tiesiog jankiams visada į vieną vietą turbūt:) ) iš principo susideda iš lietuviškų raidžių – nelabai ką gali prikišti, tiesą sakant. :)
Ir lenkams, kiek žinau, ir rusams, jau seniai rašo taip, kaip jie nori, aš asmeniškai tai boikotuoju ir jau seniai, kiek sugebu, tyčiojuosi iš vadinamosios „Kalbos komisijos“. Tiek, kad juos atstovauja policija ir pan. :)
Bet darau ką galiu. Tai suteikia mano gyvenimui prasmę.

6. Marijonas2014 04 14 22:03:02

Kur tas rusiškas melas, tamsta Rolandai?

5. Rolandas2014 04 11 22:17:33

Na ir mėšlas esi Šarkanai. Tikiu kad už rusišką melą tau bus atkeršyta, tikiu kad tai bus greitai.

4. Marijonas2014 04 11 01:26:19

Ji ne negrė, tai čiuožėja kuriai už nuopelnus (kurių nebuvo) prieš olimpiadą suteikė pilietybę Boba viliantis, kad taip Lietuva laimės medalį... Tačiau ta tvarka perrašyti pervardes taip kaip yra į lietuvišką pasą užsieniečiams vykstau jau kokius 15 metų.

3. Giedrius2014 04 09 19:34:14

Sutinku. Kodėl užsieniečiams jau dabar lendama į užpakalį? Kodėl jau dabar darkoma lietuvių kalba? Kodėl mano pavardę anglai, lenkai ir dauguma kitų rašo Sarkanas, o tos įžūlios mūsų kalbos negerbiančios negrės pavardė rašoma angliškai?
Iš vieno kalbos išniekinimo neatsiranda teisė toliau / kitiems ją niekinti. Jei kokia šiukšlė Grybauskaitė, Kalbos komisija bei visa kita chebra ir yra pasiruošę sulįsti kiekvienam šiukšliajankiui į užpakalį, tai nereiškia, kad jie tai daro teisėtai.
O pavardė pase nėra žmogaus privatus reikalas. Ji vartojama dokumentuose, lietuviškuose tekstuose, ją turi mokėti ištarti kiekvienas lietuvis nesukdamas galvos apie kitų kalbų rašybos taisyklės.

2. Marijonas2014 04 09 18:12:28

Autoriau, su viskuo ką parašėte pritariu. Čia būtent Lietuva kariauja informacinius karus įvesdama cenzūrą ir mulkindama Lietuvos visuomenę. Tik niekaip nesutinku, kad vardas ir pavardė dokumente kurį mato tik paso turėtojas ir valstybės tarnautojas kap nors griauna lietuvybę. Kodėl užsieniečiams tapus LR piliečiais pavardė ir vardas perrašomi kaip yra, pvz., kodėl čiuožėjai Isabella Tobias buvo perrašyta taip kaip yra, o ne Izabela Tobaijes – kaip kad turėtų pagal principus taikomus vietos lenkams? Kodėl užseniečiams galima tai ko negalima vietos lenkams?

1. Radža2014 04 08 17:53:09

Taip išeina, kad jei būtų išlikęs lietuviškų tekstų rašymas kirilica, problemų su lenkiškais rašmenim gatvių pavadinimuose ir pan. dabar neturėtume

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2022 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis