.

2014 m. balandžio 24 d.

Nesileiskime kurstomi

Paduodu pareiškimus prokuratūrai ir LRT komisijai, prašydamas stabdyti delfi.lt vykdomą tyčiojimosi iš rusų bei neapykantos jiems kurstymo kampaniją. Negalime leistis siundomi prieš galingiausiąją Europos valstybę.

Neseniai Lietuvoje buvo uždraustas dvejų Rusijos televizijų retransliavimas – akivaizdžiai dėl to, kad šiosios perteikinėjo Rusijos vyriausybės požiūrį į įvykius Ukrainoje ir informavo savo žiūrovus apie įvykius bei nuomones, kuriuos Lietuvos vyriausybė norėtų nuslėpti nuo lietuvių.

Aš iš pradžių dar naiviai tikėjausi, kad Lietuvos žurnalistai stos į kovą už savo kolegų Rusijoje teisę turėti kitokią nuomonę, skirtingai interpretuoti įvykius ir imti interviu iš stovinčiųjų kitoje barikadų pusėje.

Klydau. Lietuvos žiniaspaudą jaudina tik jų asmeninės teisės ir privilegijos. Pamiršę profesinį solidarumą, tautiečiai žurnalistai įsiūbavo dar įžūlesnės antirusiškos propagandos kampaniją.

Tokioje beviltiškoje situacijoje atsidūrusiai tautai, kaip mes, galutinis susipykimas su tokia mūsų regione dominuojančia tauta, kaip rusai, (o būtent to siekia LR vyriausybė ir delfi.lt) būtų visiška savižudybė.

Negaliu su tuo susitaikyti. Rusai (baltarusiai) visą rašytinę istoriją buvo mums pati artimiausia tauta, daugiausiai parėmusi lietuvybę per visą Lietuvos istoriją. Ir dabar dauguma lietuvių moka būtent rusų kalbą, klausosi rusiškų dainų, žiūri rusiškas televizijas.

Negaliu leisti, kad saujelė antirusiškai nusiteikusių korumpuotų, apsivogusių ir apsimelavusių veikėjų Lietuvos vyriausybėje bei žiniaspaudoje netrukdomi siundytų mūsų mirštančią tautą ant didžiausiojo jos istorinio sąjungininko.

Todėl, nors jau ne kartą žadėjau, kad to :-) nebedarysiu, dar kartą kreipiuosi į Generalinę prokuratūrą bei Lietuvos radijo ir televizijos komisiją, prašydamas stabdyti delfi.lt įsibėgėjančią rusų ir rusakalbių niekinimo bei neapykantos jiems kurstymo kampaniją.

Žinoma, tokiems, kaip delfi.lt, nei Baudžiamasis kodeksas, nei kiti LR įstatymai negalioja. Vis dėlto informuosiu apie šį savo žingsnį ne tik patį delfi.lt, bet ir rusišką žiniasklaidą – mėginsiu įtikinėti rusus, kad jų priešas yra ne lietuvių tauta, o su ja mažai ką bendro beturinčios LR vyriausybė ir žiniaspauda.

Tokioje beviltiškoje situacijoje atsidūrusiai tautai, kaip mes, galutinis susipykimas su tokia mūsų regione dominuojančia tauta, kaip rusai, (o būtent to siekia LR vyriausybė ir delfi.lt) būtų visiška savižudybė.

Savo pareiškimų prokuratūrai bei Radijo ir televizijos komisijai tekstą kartu su laišku delfi.lt įdėjau kitoje savo interneto svetainėje, taip pat ir jo rusišką vertimą bei laišką rusakalbei žiniasklaidai.

Diskusija

2. Marijonas2014 04 25 14:36:27

Taip ši rusofobiška isterija jau užknisa. Lietuvoje jau įvesta cenzūra. Dar galima daug maž paaiškinti kodėl buvo uždrausta PBK ir NTV kanalų retransliacija, girdi dėl sausio 13 įvykių niekinimo (nors manau logiškia mąstantys žmonės oficialiąją lietuviška versija nebetiki), bet RTR Planeta uždraudimas yra akivaizdi cenzūra. Kanalą uždraudė, nes lietuviškai politinei šūduomenei nepatiko Rusijos TV komentarai apie Ukrainą. Koks lietuviškos politinės šūduomenės reikalas ką užsienio šalis mano apie kitą užsienio šalį? Kodėl šūduomenė nereiškia pretenzijų dėl Izrealio TV nuomonės apie Iraną? Kur kas blogiau, nei žurnalistų reakcija (jos nebuvimas), yra lietuviškų intelektualų tyla. Tad dar sykį įsitikinau, kad lietuviški vadinamieji intelektualai yra mėšlo krūva.

1. justinas2014 04 24 20:57:56

nusisnekejai konkreciai.. neturi ka veikt kad tokiais vejais uzsiimineji..

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

 • Tekstai
  šia tema
 • Eleras

  Eleras (LR-as) – dabartinė Lietuvos valdžia. Nors ir mėgina vadintis „Lietuvos Respublika“, Eleras akivaizdžiai nėra nei Lietuvos, nei respublika. Praktiškai tai – antikonstitucinė nusikaltėlių gauja „ant Lietuvos“.

 • Gražulizmas

  Gražulizmas siaurąja ir plačiąja prasme. Gražulizmas – nepagarba homoseksualams ar tiesiog kitokiems ir jos demonstravimas.

 • „Tremtinys“

  Tremtinys kabutėse – sąvoka.

 • Čigonai

  Čigonai – sąvoka. Čigonus aukština, romais juos vadinti verčia Europos Sąjungos valdininkija ir negerbiantieji savo tautos lietuviai.

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2022 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis