.

2014 m. rugpjūčio 18 d.

Šūdaldemarai ir Mašūdimos – kito kelio nebelieka

Valdžiai ruošiantis išniekinti lietuvišką raštą, reikia galvoti kaip priešinsimės. Niekas negali mūsų priversti SKAITYTI kitaip, nei MES PATYS NUSPRĘSIME.

Lietuvybės naikinimas tęsiasi. Šiurpą keliantys Konstitucinio Teismo samprotavimai palaidojo paskutines viltis išsaugoti litą, ir visai neguodžia tai, kad ant „lietuviškų“ euromonetų puikuosis Lietuvą trypiančio kryžiuočio atvaizdas.

Iš karto pareiškiu, kad IGNORUOSIU Kalbos komisijos ar bet kieno kito sugalvotas svetimraidžių tarimo taisykles. Man lietuvių kalba buvo, yra ir visada liks tokia, kokią ją išmokau vaikystėje.

Matomai anksčiau ar vėliau lietuvybė bus galutinai sunaikinta ir LR dokumentuose, ir kiekvienas įžūlus užsienietis ar šiaip nelietuvis galės kaip tik norėdamas darkyti lietuvišką raštą.

Vis dėlto nesinori pasiduoti be mūšio, bejėgiškai stebint, kaip ministrai, seimūnai bei kalbos komisarai eilinį kartą išniekina lietuvybę. Reikia kažkaip ginti savo gimtąją kalbą, tegul ir ne su ginklu rankose.

Paprastas būdas išspręsti svetimų raidžių skaitymo problemą

Panašu, kad labai greitai Seimas įteisins daugiau ar mažiau kitų kalbų raidžių. Greičiausiai tai bus angliškosios ,„q“, „w“ ir „x“, gal dar lenkiškosios „ć“, „ł“, „ń“, „ó“, „ś“ ir „ż“, gal dar kokios nors.

Žinoma, bus sugalvotos ir naujai sulietuvintų rašmenų skaitymo taisyklės, kurias turės iškalti ne tik moksleiviai, bet ir kiti angliškai bei lenkiškai dar neišmokę tamsuoliai.

Iš karto pareiškiu, kad IGNORUOSIU Kalbos komisijos ar bet kieno kito sugalvotas svetimraidžių tarimo taisykles. Man lietuvių kalba buvo, yra ir visada liks tokia, kokią ją išmokau vaikystėje.

Jau dabar žinau, kaip skaitysiu svetimas raides lietuviškuose tekstuose ir dokumentuose – VISAS VIENODAI. Kokia bebūtų nelietuviška raidė, aš ją tarsiu „ŠŪD“. Visa kita skaitysiu grynai lietuviškai.

Pavyzdžiui, jei LIETUVIŠKAME sakinyje vietoj natūralaus lietuviško parašymo, sakysim, „Valdemaras Tomaševskis (Waldemar Tomaszewski)“ rasiu kokio nors lietuvybės niekintojo įrašyta tiesiog lenkiškai „Waldemar Tomaszewski“, skaitysiu tai: „Šūdaldemaras Tomas(e)zešūdskis“.

VISOMS nelietuviškoms raidėms, VISIEMS nelietuviškiems žodžiams lietuvių kalboje taikysiu vieną vienintelę taisyklę.

Jei už kokio nors anglakalbio Votsono ištekėjusi ir ant lietuvybės padėjusi tautietė lietuviškame pase įsirašys „Watson“, aš skaitysiu :-): „Šūdatson“.

Tikrai nesimokysiu, netgi neskaitysiu jokių Kalbos komisijos, Seimo ar dar kieno nors sugalvotų svetimų kalbų raidžių lietuviško skaitymo taisyklių – esu lietuvis ir rašau bei skaitau lietuviškai taip, kaip mane išmokė mama, o jei ir tenka pavartoti kitų kalbų žodžius lietuviškuose tekstuose, rašau juos kabutėse, skliausteliuose ar bent išskiriu kursyvu.

Nuo šiandien skaitysiu „jazz“ – „jaz(i)z“, „pizza“ – „piz(i)za“, „Maxima“ – „Mašūdima. VISOMS nelietuviškoms raidėms, VISIEMS nelietuviškiems žodžiams lietuvių kalboje taikysiu vieną vienintelę taisyklę.

Gimtąją kalbą protėviai išsaugojo mums per kančias ir kraują

Nelietuviški rašmenys vis begėdiškiau braunasi į mūsų raštą, o mes nuleidžiame rankas. O juk kalba – tai viskas, kas mums lieka.

Mūsų šalies likimas nusprendžiamas Vašingtone ir Briuselyje, Maskvoje ir Varšuvoje; mūsų žemė, ežerai ir upės jau priklauso jei ne užsieniečiams, tai mažai ką bendro su Lietuva beturinčiai saujelei. Mums kaip tautai belieka tik sparčiai auganti užsienio skola ir gimtoji kalba.

Klausimas
Ar galėtumėte ką nors padaryti lietuvybės labui, ką nors jai paaukoti? (Kažkiek savo laiko, pastangų ar pan.)

Taip, galėčiau

Jei manęs tai per daug neapsunkintų

Nemanau

Jokiu būdu

Niekada apie tai negalvojau

O juk mūsų kalba – tai ne šiaip istorinis atsitiktinumas. Daugelį amžių mus norėjo galutinai sulenkinti, grasinimais mėgino priversti atsisakyti istoriškai nusistovėjusio lietuviškojo raidyno, tačiau mūsų protėviai niekada nepasidavė.

Šimtmečiais Prūsijos lietuviai spausdino ir siuntė į Lietuvą lietuviškas knygas; nepaisydami draudimų, knygnešiai rizikavo savo laisve ar ir gyvybėmis; gimtajai kalbai savo gyvenimus paskirdavo tūkstančiai lietuvių.

Tiesa, dabartinei valdžiai lietuvių kalba ir raštas tapo paniekos objektais, prekėmis, kurios parduodamos užsieniečiams mainais už asmenines paslaugas, tačiau MES – vis dar lietuviai.

O būdami lietuviais, turime pareigą neapleisti to, kas svarbiausia lietuvybei, kone vienintelės mums kaip tautai likusios vertybės. Išsaugoti gimtąją kalbą, jos raštą – bent jau tai esame skolingi savo tėvams, seneliams ir proseneliams, kurių dėka gimėme ir esame.Aš taip ir nesugalvojau kito būdo realiai pasipriešinti įsibėgėjančiam lietuvių kalbos naikinimui. Neteko girdėti ir kitų tautiečių pasiūlymų. Tiesa, galime ir turime viešai protestuoti, tačiau nepanašu, kad valdžia nuoširdžiai domėtųsi mūsų nuomone.

Todėl darysiu tai, ką galiu. Nors ir nelengva bus pereiti prie „Šūdaldemarų“ ir „Mašūdimų“, bet :-) stengsiuosi. Kito būdo sugalvoti nesugebėjau.

Diskusija

8. Polish Fighter2019 10 01 20:54:45

Jus lietuviai kovosit uz savo, o mes lenkai kovosim uz savo, ir mes irgi nenuleisim ranku.

7. Marijonas2014 09 07 18:22:22

bet nereiškia, kad ji teisinga.

6. Marijonas2014 08 23 17:11:15

Norėjau dar paprieštarauti, bet pagalvojęs sutinku, kad jūsų pozicija yra išties nuosekli.

5. Studentas2014 08 20 20:45:07

Kokia problema! Jei nenorite skaityti tokiu pavardziu tai kodel negalite daugiau vaiku uzauginti, su savo lietuviska pavarde? Tuomet problema nebus tokia problematiska.

4. Giedrius2014 08 18 18:16:24

Todėl, kad pavardės, kaip ir visa kita, lietuvių kalboje skaitomos taip, kaip rašomos. Ir aš, kaip lietuvis, atsisakau skaityti „sh“ ar „cz“ kaip š.
Nė vienoje šalyje niekas neskaito „ė“ kaip ė, „y“ kaip y ar „ū“ kaip ū, beveik niekur neskaito Šarkanas mano pavardės, nei JAV, nei Britanijoje, nei toje pačioje Lenkijoje, net ir tie lenkai, kurie moka čekų kalbą.
Kodėl aš turėčiau išniekinti savo kalbą ir raštą ir skaityti lietuviškai pagal kitų kalbų taisykles? Pagal taisykles tų tautų, kurių dauguma žmonių niekina mano kalbą ir niekada gyvenime nesimokys kaip tarti originaliai lietuviškai užrašytą mano pavardę?
Todėl, kad esu niekingas lietuvis, atstovas tautos, kurią visi aplinkui pelnytai niekina, o aš pats turiu lįsti visiems dedantiesiems ant mano kalbos ir jos rašto į užpakalius?
Todėl, kad mūsų originalios raidės tokios niekingos, kad niekur daugiau jų nevartoja, o nelietuviškos raidės tokios kilnios, kad turime džiaugtis jomis dergdami s...

3. Marijonas2014 08 18 16:51:05

Tamsta Giedriau, na nedarykite tragedijos iš nieko. Žinoma, tai jūsų teisė kalbėti taip kaip norite. Niekas negali jums uždrausti. Mane LKK užknisa taip pat su nurodinėjimais. Tačiau Lietuvoje yra naujų Lietuvos piliečių kurių pavardės užrašytos pagal prieš tai buvusios valstybės pasą, ir su raide, ir su deriniais, SH, YA, CH vietoj Š, JA, Č ir t.t. Tad kodėl vietos lenkams negalima turėti vardų ir pavardžių užrašytų originaliai, tuo labai, kad dabartinis rašymo būdas yra kažkos nevyks perrašymas iš rusų kalbos adaptuotas lietuviškai rašybai. Faktas, tik to daugelis lietuvybės gynėjai nesupranta.

2. Leo2014 08 18 16:30:09

O ką? Ar taip jau blogai naujos raidės, juk mūsų lietuviškosios jau baigia dingti iš visokių smsų, el.laiškų. Tai bent kuo valdžiažmogiai praturtins mus gal

1. saldainis2014 08 18 13:51:10

Nelietuviški rašmenys nesibrauna, o brukami valdžios vyrams išdavikiškai pritariant. Tie kas nenuleis rankų bus priversti nuleisti kojas. Tauta suskaldyta į valdžiavyirius ir klapčiukus. Stebuklo nebus. Dirbsime už pavalgymą, eisime į rinkimus kad neprarastume soc garantijų. Teisė į referendumą „urnų mėsai“ galioja tiktai popieriuje... Įstorinis pvz.: buvome pagonys padarė krikščionimis. Kai atimamas tikėjimas, visi kiti atėmimai vaikų žaidimas.

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

 • Tekstai
  šia tema
 • Išgama

  Išgama – sąvoka. Išgama – turbūt geriausias trumpas lietuviškas pavadinimas Lietuvą išduodančiam politikui.

 • Karalius Mindaugas – niekšybės kultas? (1)

  Istorinis Lietuvos karalius Mindaugas yra garbinamas istorikų ir politikų. Tačiau istoriniai šaltiniai liudija, kad Lietuvos valstybės simboliu paskelbtas žmogus buvo bailys, klastingas žudikas ir išdavikas, išgama, karūną gavęs mainais į pusę Lietuvos.

 • Karalius Mindaugas – niekšybės kultas? (2)

  Margiris ir narsieji Pilėnų gynėjai užmiršti, užtai kiekviename žingsnyje mus persekioja lietuvybės ir moralės naikinimą išaukštinančio mito apie Mindaugą ir „krikštą“ atgarsiai. Netgi Eurovizija yra tapusi oficialia lietuviškumo naikinimo priemone.

 • Karalius Mindaugas – niekšybės kultas? (3)

  Išaukštinę Mindaugą su ciniškųjų istorikų pagalba, šiandieniniai Lietuvos valdovai mano pateisinę ir savo pačių niekšybes. Lietuvybė toliau žeminama, Lietuva pardavinėjama, ir taip pat kaip ir 13 a. Mindaugo nusikaltimai, tai vadinama „ėjimu į Europą“.

 • Pagonybė ir pagonys

  Pagonybė ir pagonys – sąvokos ir vartojimas. Žodžiai pagonys ir pagonybė buvo išgalvoti ir dar dabar yra vartojami krikščionių siekiant pažeminti kitų tikėjimų žmones.

 • Genocidas

  Genocidas – sąvoka ir trumpas komentaras

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2022 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis