.

2017 m. balandžio 13 d.

Teks boikotuoti lietuviškas prekes?

Valdžia mus verčia vergais, o mes nebesugebame pasipriešinti.

Kažkada Lenkijoje nusipirkau gitarą daugiau, kaip dvigubai pigiau, nei Lietuvoje. Netrukus internete išsiaiškinau, kad mano pirktoji gitara buvo smarkiai atpigusi visame pasaulyje – žinoma, išskyrus :-) Lietuvą.

Priežastis buvo labai paprasta – visame pasaulyje žmonės nustojo pirkti tokias gitaras žmogaus teisių gynimo organizacijoms paskelbus, kad jų gamintojas žiauriai išnaudoja vietinius darbininkus į atogrąžų šalis perkeltose savo gamyklose.

Labai taikliai pastebėta – mūsų tauta vis labiau primena runkelių lauką. Mus visaip dergia, pjauna, rauna, tyčiojasi, o mes tūnom susitraukę ir bijome pajudėti. Kai mums blogai – džiaugiamės, kad kaimynams dar blogiau.

Manęs tai nė kiek nesutrikdė ir gitaros vertė mano akyse nė kiek nesumažėjo. Nors ir nesu vergovės šalininkas, bet :-) viso pasaulio pakeisti nesiekiu.

Visai kas kita mano tautiečiai. Nuo tada, kai atsitiktinai sužinojau, kaip begėdiškai žiauriai išnaudojami lietuviai darbininkai vieno dabartinio mero įsteigtam koncernui priklausančiose įmonėse, – visiškai nebeperku jų produkcijos.

Darosi britku vien tik pagalvojus, kad krabų lazdelės, silkės ir panašūs produktai praktiškai yra persisunkę mano tautiečių vergų krauju!

Ko gero netrukus teks boikotuoti VISAS Lietuvoje pagamintas prekes.

Ir formaliai tapsime vergų tauta

Jau dabar esame labiausiai vyriausybės ir darbdavių niekinami žmonės Europos Sąjungoje. Pirmaujame pagal pajamų ir turto nelygybę, darbo bei gyvenimo sąlygų gyvuliškumą ir pan.

Tačiau valdžiai ir to negana. Neseniai išgama (nesugalvojau švelnesnio žodžio :-)) Skvernelis pareiškė, kad nuo liepos 1 d. įsigalios naujasis Darbo kodeksas, pagal kurį atostogos bus sutrumpintos iki 20 darbo dienų, o darbo savaitė (tegul ir su viršvalandžiais) bus padidinta iki 60 val.

Matomai po liepos 1 d. dirbantys lietuviai taps oficialiais vergais, jų darbas – vergų darbu, o visa lietuviška produkcija – prekėmis, kurių gamybai naudotas vergų darbas.

Tai reškia kad pagal darbo sutartis dirbantys lietuviai ir formaliai taps vergais – istoriniai baudžiauninkai tiek nedirbdavo, o ir ne kiekvienas vergvaldys taip žiauriai išnaudodavo savo vergus.

Ypač žiauriai tai atrodo palyginus su kitomis Europos Sąjungos šalimis, Baltarusija ar Rusija. Europoje judama link 30 val. darbo savaitės, o mus verčia visiškai beteisiais gyvuliais.

Lietuviški gaminiai persisunks tautiečių krauju

Taigi matomai po liepos 1 d. dirbantys lietuviai taps oficialiais vergais, jų darbas – vergų darbu, o visa lietuviška produkcija – prekėmis, kurių gamybai naudotas vergų darbas.

Aš vengsiu tokias prekes ir pirštu paliesti – taip, kaip dabar vieno pavadinimo krabų lazdeles. Nežinau, kaip dar galėčiau padėti savo pažemintiesiems tautiečiams.

Daugiau nėra ką daryti

Demokratinėse šalyse, kaip, pavyzdžiui, Ispanijoje, Rusijoje, Prancūzijoje, Baltarusijoje ir pan, valdžios engiami žmonės išeina į gatves ir priverčia valdžią su jais skaitytis.

Deja, mes gyvename visiškai totalitarinėje valstybėje, valdžios gąsdinami, niekinami, žeminami ir žudomi už bet kokį nepaklusimą kiekvieną mūsų gyvenimo aspektą smulkiai reguliuojantiems draudimams, nurodymams bei taisyklėms.

Lietuviai viską sugadins. Jie beveik niekada nebuvo nepriklausomi. O kai buvo, gyveno diktatūroje. Apgailėtina tauta. Suprasiu, jei Michailas Gorbačiovas bus priverstas griebtis jėgos.
Fransua Miteranas, Prancūzijos prezidentas
1991 m. sausio 13 d.

Bet koks viešas mūsų protestas baigiasi policijos bananais, pasenusiomis guminėmis kulkomis, kratomis, turto konfiskavimu, baudomis, suėmimu, psichiatrine ligonine, mirtimi policijos bagažinėje, kilpoje ar nuo „vaistų“ injekcijos.

Visi, kurie dar kam nors ryžtasi – bėga kuo toliau nuo Lietuvos. Čia liekame tik aukos su savo budeliais.

Labai taikliai pastebėta – mūsų tauta vis labiau primena runkelių lauką. Mus visaip dergia, pjauna, rauna, tyčiojasi, o mes tūnom susitraukę ir bijome pajudėti. Kai mums blogai – džiaugiamės, kad kaimynams dar blogiau.

Ar mes, lietuviai, dar nors kam pajėgūs?

Prieš kelias dienas visą pasaulį apskriejo vaizdo įrašas kaip vienos JAV aviakompanijos darbuotojai išmeta keleivį iš lėktuvo kaip kokį gyvulį. Ir ką gi, šios kompanijos klientai pradėjo masiškai protestuoti – kaip mat privertė aviakompaniją viešai atsiprašinėti ir sumokėti kompensacijas. Protestuotojai apgynė ne tik nukentėjusįjį, visų pirma jie apgynė SAVO teises – daugiau nė viena aviacijos (ir ne tik!) bendrovė nedrįs šiurkščiai elgtis NĖ SU VIENU savo keleiviu!

Ar mes, lietuviai, dar nors kam pajėgūs? Nepanašu. Matyt ir vėl teks :-) vienam. O gal parašyti Europos Sąjungos profsąjungoms ir paprašyti jų nuo liepos 1 d. paskelbti europinį lietuviškosios vergovės boikotą?

Diskusija

2. M–Cė2017 04 15 21:13:24

Tai ką daryt, jei nori ne gitaros, o pvz. kanklių ar skudučių?

1. Antanas2017 04 15 17:29:26

mes gyvename visiškai totalitarinėje valstybėje, 26 metus: „valdžios gąsdinami, niekinami, žeminami ir žudomi už bet kokį nepaklusimą kiekvieną mūsų gyvenimo aspektą smulkiai reguliuojantiems draudimams, nurodymams bei taisyklėms.„

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2022 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis