.

2017 m. gruodžio 8 d.

Farmacininkų prostitutas Veryga verčia mus pirkti dar daugiau vaistų

Nors ministras Veryga viešai apsimetinėja naiviu durneliu, akivaizdu, kad jis – eilinis vaistinių verslininkų prostitutas, kurio pagrindinė „misija“ – priversti mus pirkti kuo daugiau ir netgi mums nereikalingų vaistų.

Neseniai sužinojau, kad jau greitai Verygos pavaldiniai pradės tikrinti vaistines. Nebebus galima laisvai nusipirkti pirmosios būtinybės vaistų – kurie jau seniai „sureceptinti“, bet jei „prispausdavo“ – vaistininkės patyliukais parduodavo.

Ministras Veryga –
prostitutas ar durnius?
Veryga

Ar įmanoma, kad profesionalus psichiatras nesuprastų, jog dauguma žmonių klusniai nevykdo ministrų įsakymų?

Ką gi, nusprendžiau nors artimiausiems metams apsirūpinti – nes juk nebėgiosiu į polikliniką registruotis vizitui (vidutiniškai turbūt už kokio mėnesio po registracijos) pas gydytoją už kokius 20 eurų (nesu juk TOKS :-) durnas, kad kasmet mokėčiau apie 400 eurų „mirties mokestį“).

Nusipirkau „dėl viso pikto“ pakelį „diklako“ ir dėžutę „kaptoprilio“. „Diklako“ esu savo gyvenime suvartojęs kokias 4 tabletes – bet, kiek prisimenu (tai buvo prieš kokius 5 metus), labai efektyviai padėjo. Jei vėl „prispaus“ veriantis sprando skausmas, nereikės sienomis laipioti.

„Diklakas“ galioja 2 metus – taigi praktiškai galiu jaustis „saugiai“ kokius 5. Daugiau 3–5 metų pasibaigus galiojimo datai stengiuosi vaistų nenaudoti.

„Kaptoprilio“ dar kol kas nesu „bandęs“. Tačiau :-) amžius vis dėlto.

Ta proga peržiūrėjau vaistų atsargas namuose ir išmečiau keletą pakelių kokių 10 metų senumo „paracetamolio“ bei antibiotikų. Prisiminiau, kaip pirkau „paracetamolį“, kai jį padarė receptiniu - iš 2 pakelių buvo sunaudotos 3 tabletės – likusios 17 nukeliavo į šiukšlių dėžę. Tas pats įvyko ir su antibiotikais – netgi neprisimenu kada ir kur pirkau, „kad namuose būtų dėl viso pikto“.

Tuomet supratau, kad visus vaistus, kuriuos dabar paminėjau ir kurie praktiškai visi atsidūrė ar atsidurs šiukšlių dėžėje, taigi Lietuvos gamtoje („paracetamolį“ beveik neabejotinai po kokių 5 metų paseks ir minėtieji „diklakas“ su „kaptopriliu“), mane privertė nusipirkti Veryga ir jo pirmtakai.

Dar prisiminiau viena ausimi per radiją girdėtą interviu (išspausdinto internete neradau), kuriame (berods) Veryga aiškino, kad mes, lietuviai, perkame per daug vaistų, ir žadėjo atpratinti mus nuo šio įpročio.

Tada supratau, koks vis dėlto niekingas Veryga farmacininkų prostitutas!

Veryga mus privertė prisipirkti dar daugiau vaistų

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad jei vaistai padaromi receptiniais, jų pradedama pirkti mažiau. Tačiau iš tikrųjų yra visiškai atvirkščiai.

Juk neprisiperkame didelių kiekių to, ką žinome, jog galėsime nusipirkti tada, kai prireiks. Krauname atsargas tų dalykų, kurių negalėsime greitai įsigyti prireikus arba manome, kad kitą kartą reikės mokėti daugiau, t.y. perkame ateičiai arba retus (sunkiai įgyjamus), arba pigesnius, nei įprasta daiktus.

Kai valdžia „sureceptino“ antibiotikus, žmonės pradėjo namuose kaupti jų atsargas, kad prispaudus bėdai, nereikėtų nertis iš kailio. Tas pats kažkada įvyko su „paracetamoliu“, o dabar lietuviai „užpirkinėja“ „diklaką“, „kaptoprilį“ ir kitus įprastus vaistus, kurie gal jau ir seniau buvo formaliai „sureceptinti“, tačiau dabar matyt taps iš tikrųjų neprieinami.

Veryga – prostitutas ar durnius?

Akivaizdu, kad Verygos sukeltas vaistų pirkimo vajus sukraus didžiulius turtus farmacininkams, ir, matyt, būtent šiam tikslui ministru buvo paskirtas šlykščiausiasis „valstiečių“ prostitutas.

Akivaizdu, kad bent jau dauguma lietuvių nėra TOKIE DURNI, kad, Verygai paliepus, pultų rikiuotis eilėse prie poliklinikų registruotis pas Verygos ten suvarytus pačius bukiausiuosius rezidentus (kiek suprantu, dauguma nors kiek įgalių medicinos absolventų emigruoja iš karto po studijų) „pasikonsultuoti“, ar šie jiems neišrašys diklofenako ar valgomosios druskos tirpalo injekcijų.

Tačiau gal Veryga to nesupranta? Gal Verygai IŠ TIKRŲJŲ atrodo, kad jam pasirašius įsakymą, žmonės klusniai puls vykdyti ministro valią?

Akivaizdu, kad Verygos sukeltas vaistų pirkimo vajus sukraus didžiulius turtus farmacininkams, ir, matyt, būtent šiam tikslui ministru buvo paskirtas šlykščiausiasis „valstiečių“ prostitutas.

Šiaip ne taip, Veryga – psichiatras, o psichiatrams Lietuvoje didelio proto nereikia. Užtenka atskirti kelias tabletes: kurios žmogų užmigdo, kurios paverčia daržove, o kurios nužudo (jei reikia), ir dar kiek paimti už pažymą, kad klientas psichiškai sveikas ar neįgalus – žiūrint kokios prašo.

Nors Veryga ir bando sudaryti nuoširdaus kvailio įspūdį, vis dėlto nesitiki, kad jis :-) TOKS DURNAS, kad nesuprastų, jog žmonės kvailų įstatymų paraidžiui nevykdo.

Įdomu, kaip vaistinių verslininkai atsilygina ministrui už paslaugas? Ir kur Veryga sandėliuoja sąžiningai uždirbtus pinigus? Gal irgi dėžėse – kaip Masiulis?

Diskusija

5. abra2018 01 16 15:35:10

Giedriau, tie kas iperka nusipirkti baigiamuosius egzaminus, nestoja i medicina .
Rezidentai ne daktarai, jie be licenzijos,jie tik vykdo paliepimus, gali tave apziureti, bet galutiniai sprendimai daktaro.
Patogiau tobulintis Lietuvoje, nes uzsienyje reikalinga darbo patirtis, delto dauguma padirba Lietuvoje, beto dauguma nemoka uzsienio kalbu .
Ir alga ne 10kartu didesne o pagal salies BVP, pradedanciojo rezidento alga gal 2000euru, kas tolygu santechnikui ar paprastam darbininkui . Kai Lietuvoje 600euru,siltai pas tevus sedint. Dauguma bekiauses moterys arklio snukiais, todel ir nesiryzta pokyciams, ar darbo paieskoms uzsienyje, nes tam irgi reikia laiko ir pastangu .

4. Marius2017 12 13 23:54:13

Taip, žmonės naudojasi „paskutinės galimybės“ logika, tad neabejoju, kad nusipirkusių nereceptinių vaistų buvo apstu. Visgi, dabartinis ministras Veryga yra pats geriausias Lietuvos sveikatos ministras per paskutinius 27 metus. Deja, bet taip. Visi kiti tik griovė ir „optimizavo“ sistemą. Geriausisas nes tai vienintelus geranoriškas, atviros širdies ministras BET KADA Lietuvos istorijoje. Net prie geriausių norų tai kas buvo palikta savieigai 27 metus jis nesugebės pakeisti. Nepanaikins beprotiškų eilių pas specialistus, nepanaikins net milžiniškų eilių pasšeimos gydytojus, neatkurs vaikų poliklinikų ir kūdikiai vėl lauks bendrame koriduriuje su kosėjančiais seniais. Nieko nepakeis, ir toliau vyks degradacija.

3. Mycka2017 12 09 19:54:29

Nu tikrai, mano atveju suveikė: nei iš šio, nei iš to mamai nupirkau „lišną“ dėžutę „Ketanovo“, nes atrodė, kad jau daugiau galimybių nebus...

2. Giedrius2017 12 09 11:36:47

Na ir kas, kad „ne be reikalo receptiniai“? Ką tai keičia?
O juk rezidentūra irgi „ne be reikalo“ sugalvota. Kiek teko stebėti „daktarus“ vaidinančius rezidentus, buvo šiurpu. Pats savo kailiu patyriau:) Nors gal yra ir tokių, kuriems iš tikrųjų tiesiog „patogiau tobulintis Lietuvoje“ už minimum 10 kartų mažesnę algą?
O egzaminų rezultatus Lietuvoje galima tiesiog nusipirkti...

1. kebab2017 12 09 00:28:22

Visų pirma, receptiniai preparatai ne be reikalo receptiniai, apie antibiotikus net nešneku .
Visų antra į mediciną istoti reikia valstybinių egzaminų apie 90proc, kad istotum į mokamą, tie bukiausi rezidentai vistiek patenka i top 10proc abiturientų .
Ir išvažiavimas į užsienį nelabai priklauso nuo rezidento gerumo, makamų vietų rezidentai labaiau suinteresuoti gražinti skolas todėl važiuoja į užsienį .O kitiems patogiau tobulintis lietuvoje .

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2022 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas




dalintis