.

2018 m. kovo 5 d.

Putino provokacija Trampui į paširdžius

Akivaizdu, kad Kęstutis Girnius „suklydo“. Agresyvus Putino ėjimas spaudžia Trampą į kampą.

Šiandien pamačiau „delfyje“ straipsnį Kęstutis Girnius. Putinas nusišnekėjo ir iš smalsumo perskaičiau. Vienintelė Girniaus idėja – Putinas „nusišnekėjo“ girdamasis savo ginkluote ir demonstruodamas NATO savo pasiryžimą panaudoti karinę jėgą, nes dabar jo agresyvią laikyseną JAV Kongreso militaristai panaudos dar didesnėms ginklavimosi išlaidoms pateisinti.

Likau visiškai suglumintas – negi (TSPMI docentas Kęstutis) Girnius iš tikrųjų toks naivus? Negi profesionalus politologas gali taukšti tokius niekus?

Buvau nusprendęs kurį laiką nieko nerašyti į Lietuviais.lt dienoraštį. Prokuroras sugalvojo man paskirti :-) viešųjų darbų, taigi teks baigti žaisti su juo :-) „katę ir pelę“. Viskas turi savo ribas.

Tačiau šiandien palikau ramybėje savo :-) „Paskutinįjį žodį“ ir užsiėmiau linksmesne :-) kūryba.

Putino agresyvumas – efektyvus politinis žingsnis

Nereikia būti politologu, kad suprastum, jog praeitą ketvirtadienį Putinas nušovė visą tuntą zuikių.

Pirma, jis parodė visiems, ir ypač Ukrainai, kad visu pajėgumu reaguos į bet kokią agresiją. Jei ukrainiečiai (prisigėrę „horilkos“ arba jankių pakustrinti) vis dėlto užpuls Donbaso respublikas ar netgi Krymą, jiems tai baigsis dar liūdniau, nei Abchaziją užpuolusiai Gruzijai.

Antra, Putinas parodė, kad Rusija daugiau nesitrauks ir elgsis kaip viena iš pasaulio politinių bei karinių lyderių, o jis pats – kaip vienas iš pasaulio lyderių. To jau seniai psichologiškai reikėjo tiek Rusijai kaip valstybei, tiek jam pačiam asmeniškai.

Trečia, jis būtent ir norėjo išprovokuoti jankius dar labiau padidinti ginklavimosi išlaidas. Ką ten bepaistytų docentas Girnius, Putinui visiškai nusispjaut ant jankių taktinių branduolinių ginklų, tačiau dar didesnės išlaidos ginklavimuisi dar labiau prislėgtų ir taip žiauriai deficitinį Trampo biudžetą, dar labiau padidintų ir taip išaugusią finansinio Jankistano kracho tikimybę.

Putinas įspaudė Trampą į kampą

Faktiškai Putinas dabar pakartojo išskirtinai efektyvią prieš JAV agresiją Kimo Džonguno taktiką. Pasiųsdamas jam grasinantį Trampą, kaip sakoma, „ant trijų raidžių“, jis pastatė jau pradėjusį prekybinius karus su visu pasauliu pusgalvį jankių fiurerį į labai keblią situaciją.

Netgi nedidelė Šiaurės Korėja privertė Trampą kvailai pakiauksėjus lįsti atgal į būdą; Rusijai gi glušius Donaldas netgi rimtai pagrasinti nebeturi kuo.

Iš pradžių gana sėkmingą pokerinę Trampo strategiją Putinas dabar jau galutinai atsuko prieš jį patį ir visą Jankistaną.

Rusijos prezidentas pasirinko puikų politinį momentą

Jau kelis metus Putinas su Lavrovu tik pasyviai atsikirtinėjo į vis didėjusį JAV ir visos NATO spaudimą. Buvo akivaizdu, kad, jei nenori būti sunaikinta, kaip Irakas ar Libija, Rusija turi vieną kartą duoti atkirtį, tačiau laikas bėgo, ir netgi pradėta spėlioti apie galimą sunkią Putino ligą, amžių ir pan.

Kaip tik šiandien galutinai paaiškėjo rusų delsimo priežastis – ką tik buvo oficialiai paskelbta, kad Rusija taip pasiruošė, kad net galėtų išsiversti netgi jei būtų atjungta nuo pasaulinio interneto. Taigi, prieš pradėdama aktyvią konfrontaciją su JAV, Rusija rimtai padirbėjo – susikūrė savo mokėjimų sistemą, pardavė dolerius bei JAV iždo obligacijas ir prisipirko aukso ir t.t.

Iš kitos pusės pasyvi Rusijos ir Kinijos reakcija pastūmėjo JAV valdantį pusgalvį pradėti konfliktuoti su visais, netgi tokiais tradiciškais jankių sąjungininkais, kaip ES ir Kanada. Būtent dabar, įsibėgėjant prekybiniams muitų karams, Putinas provokuoja JAV atidaryti dar vieną rimtą frontą.

Visiškai neaišku, kaip Trampui elgtis toliau. Pabrukti uodegą ar su visa jėga atsakyti į provokaciją? Jei JAV finansinė būklė dar pablogės, gali prasidėti panika ir staigus dolerio kurso kritimas, po kurio JAV greičiausiai nebeatsigaus kaip pasaulio lyderė.

Kitaip sakant, ką ten besamprotautų docentas Girnius, dabar būtent Putinas gali sugriauti JAV taip, kad dar ne taip seniai Reiganas sugriovė Tarybų Sąjungą.

Negi Girnius iš tikrųjų toks naivus?

Įdomu, ką reiškia minėtasis Girniaus straipsnis „delfyje“?

Žinoma, savo jaunystę docentas praleido skaitydamas jankišką propagandą, suvaidinusią ko gero lemiamą vaidmenį išardant Tarybų Sąjungą. Tačiau negi jis pats rimtai tikėjo tomis blevyzgomis, kurias skaitydavo? :-)

Dabar Girnius TSPMI dėsto berods apie patriotizmą, karo moralę ir panašius dalykus. Tačiau negi jis pats rimtai tiki tuo, ką skaito studentams?

Kam docentui taip primityviai absurdiškai kiauksėti ant Putino? Gal nori įrodyti TSPMI vadovybei savo politinį lojalumą ir pasiruošimą klusniai skleisti valdančiojo režimo propagandą? Kaip parodė Radžvilo atvejis, kitokią nei valdžios nuomonę išsakantys dėstytojai Lietuvos aukštosiose nepageidaujami.

O gal Girniui parūpo politinė karjera? Gal užsinorėjo į kokią nors šiltesnę vietelę, pavyzdžiui, LRT vadovus, ir tenka demonstruoti politinį lojalumą kiauksint ant Putino?

Galbūt ponas docentas pagaliau :-) suprato, kad Lietuvoje jo profesijos žmogui vienintelis raktas į karjerą – politinė prostitucija. Jei norisi aukščiau – turi pagal pilną programą. Ir orališkai, ir anališkai, ir su vazelinu, ir be vazelino.

Diskusija

2. parkinson2018 03 06 19:50:56

Girnius visada buvo logiškas ir objektyvus. Bet matyt, pajuto, kad per daug tiesos šioje bananinėje respublikoje pasakė. Reikia dabar išsrėbti, išsilaižyti. Vistik, aš dar juo pasitikiu, nes kiti – visiškos, kaip sakei – politinės prostitutės.

1. Jonis2018 03 06 10:30:33

Erlickiškas stilius? Grubiai, bet – taikliai...

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

 • Tekstai
  šia tema
 • Išgama

  Išgama – sąvoka. Išgama – turbūt geriausias trumpas lietuviškas pavadinimas Lietuvą išduodančiam politikui.

 • Karalius Mindaugas – niekšybės kultas? (1)

  Istorinis Lietuvos karalius Mindaugas yra garbinamas istorikų ir politikų. Tačiau istoriniai šaltiniai liudija, kad Lietuvos valstybės simboliu paskelbtas žmogus buvo bailys, klastingas žudikas ir išdavikas, išgama, karūną gavęs mainais į pusę Lietuvos.

 • Karalius Mindaugas – niekšybės kultas? (2)

  Margiris ir narsieji Pilėnų gynėjai užmiršti, užtai kiekviename žingsnyje mus persekioja lietuvybės ir moralės naikinimą išaukštinančio mito apie Mindaugą ir „krikštą“ atgarsiai. Netgi Eurovizija yra tapusi oficialia lietuviškumo naikinimo priemone.

 • Karalius Mindaugas – niekšybės kultas? (3)

  Išaukštinę Mindaugą su ciniškųjų istorikų pagalba, šiandieniniai Lietuvos valdovai mano pateisinę ir savo pačių niekšybes. Lietuvybė toliau žeminama, Lietuva pardavinėjama, ir taip pat kaip ir 13 a. Mindaugo nusikaltimai, tai vadinama „ėjimu į Europą“.

 • Pagonybė ir pagonys

  Pagonybė ir pagonys – sąvokos ir vartojimas. Žodžiai pagonys ir pagonybė buvo išgalvoti ir dar dabar yra vartojami krikščionių siekiant pažeminti kitų tikėjimų žmones.

 • Genocidas

  Genocidas – sąvoka ir trumpas komentaras

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2023 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis