.

2020 m. kovo 3 d.

Vietoj sunkvežimių lavonams nusipirkime medikamentų! – trečias laiškas Nausėdai

Savižudiška toliau švaistyti šimtus milijonų ginklavimuisi vis labiau įsibėgėjant epidemijai ir jos nešamai ekonominei krizei.

Koronaviruso epidemija įsibėgėja, artėja pasaulinio masto ekonominė depresija, o Lietuvos vyriausybė toliau inertiškai vairuoja mūsų tautą į bedugnę.

Šimtai milijonų švaistomi beprasmiškai karinei įrangai pirkti, o persigandę, valstybe nusivylę lietuviai bando gelbėtis masiškai pirkdami pirmo būtinumo prekes.

Negi mūsų šalį valdantiems žmonėms visiškai nusispjaut ant Lietuvos likimo?

Atviras laiškas Lietuvos Prezidentui, Seimui ir Vyriausybei

Giedrius Šarkanas

ATVIRAS LAIŠKAS
2020-03-03

Prašau imtis iniciatyvos, kad dabar ginklavimuisi naudojamos lėšos būtų skiriamos kovai su epidemija ir ateinančia ūkio krize!

Epidemija atneša ekonominę krizę

Dabartinė koronaviruso epidemija jau dabar sudavė rimtą smūgį viso pasaulio ūkiui. Jau šiandien Lietuvos vyriausybė susiduria su finansinėmis problemomis ir turi naudoti rezervinių fondų lėšas.

Labai panašu, kad prasideda didelė ekonominė krizė, pareikalausianti didelių finansinių išteklių – tiek kovai su epidemija, tiek paramai krizės paveiktiems žmonėms, įmonėms ar netgi bankams.

Lietuva rezervų neturi

Mano žiniomis, Lietuva praras didelę dalį Europos Sąjungos paramos, o kažkokių didelių fondų krizės atvejui nėra sukaupta.

Todėl reikės dideliu mastu skolintis; labai tikėtina, kad palūkanos šoks į viršų ir atsidursime beviltiškų skolininkų gretose kartu su Graikija ir Italija.

Vienintelis realus pajamų šaltinis – karinių išlaidų mažinimas

Apie dešimt procentų valstybės biudžeto dabar skiriama ginklavimuisi. Akivaizdu, kad dabartinės karinės išlaidos nėra būtinos – realiai jos neša nebent psichologinę naudą.

Sumažinus karines išlaidas iki ankstesnių vieno procento BVP, o dar geriau – iki pusės procento, atsirastų dabar taip reikalingų lėšų gyvybiškoms valstybės ir tautos problemoms spręsti.

Sumažinus karinį agresyvumą, pasikeistų ES lyderių požiūris į Lietuvą

Dabar Lietuva yra tapusi dominuojančių Europos Sąjungos narių antagoniste. Privertęs mus (ir panašias šalis) įsitraukti į ginklavimosi varžybas, Donaldas Trampas mūsų pavyzdžiu šantažuoja ginkluotis didžiąsias NATO nares.

Vokietija ir Prancūzija mato, kad kuo labiau klesti Lietuva, tuo daugiau lėšų ji skiria karybai, tuo labiau didina politinį ir karinį nestabilumą ne tik prie Baltijos, bet ir visoje Europoje. Jos supranta, kad kuo daugiau europinės paramos gaus Lietuva, tuo didesnė bus JAV įtaka Europos Sąjungai, tuo nesaugiau bus mums visiems.

Jei Lietuva atsisakys agresyvaus ginklavimosi, derėtis dėl paramos iš ES fondų, taps kur kas lengviau.

Išnaudokime puikią progą!

Lietuvos valstybė bejėgė prieš didžiausios pasaulio ginklų prekeivės JAV šantažą ir nuolankiai didina karines išlaidas pasmerkdama socialiai pažeidžiamiausius lietuvius skurdui ir išstumdama geriausius žmones į emigraciją.

Vis tik įsibėgėjanti pandemija ir jos nešama ekonominė krizė – labai rimti argumentai, ir netgi įžūliajam Trampui būtų nepatogu priekaištauti dėl „NATO įsipareigojimų nevykdymo“ tokiomis neeilinėmis aplinkybėmis.

Pasinaudokime proga ir pabandykime išgelbėti negrįžtamai nykstančią Lietuvą!

bus tęsiama

Diskusija

Gal turite ką pasakyti?

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

 • Tekstai
  šia tema
 • Eleras

  Eleras (LR-as) – dabartinė Lietuvos valdžia. Nors ir mėgina vadintis „Lietuvos Respublika“, Eleras akivaizdžiai nėra nei Lietuvos, nei respublika. Praktiškai tai – antikonstitucinė nusikaltėlių gauja „ant Lietuvos“.

 • Gražulizmas

  Gražulizmas siaurąja ir plačiąja prasme. Gražulizmas – nepagarba homoseksualams ar tiesiog kitokiems ir jos demonstravimas.

 • „Tremtinys“

  Tremtinys kabutėse – sąvoka.

 • Čigonai

  Čigonai – sąvoka. Čigonus aukština, romais juos vadinti verčia Europos Sąjungos valdininkija ir negerbiantieji savo tautos lietuviai.

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2023 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis