.

Išgama

Išgama 
– išsigimėlis, degeneratas, išdavikas.

Žodis išgama šiuolaikinėje lietuvių kalboje jokiu būdu nevartotinas kalbant apie žmones su fizine ar dvasine negalia.

Išgama reikia vadinti morališkai pagędusį žmogų, visų pirma, išdaviką – tą, kuris išsigimė etine prasme. „Kas išduoda savo tėvynę, tas išgama.“

Šiuo žodžiu nederėtų vadinti žmogaus, padariusio nusikaltimą ar pan. iš skurdo ar nevilties – išgamomis paprastai tampama iš gobšumo.

Išgama – labai tinkamas apibūdinimas daugeliui Lietuvos politikų

Lietuvos politika nusirito iki tokio lygio, kad patys žodžiai politikas, Seimo narys, ministras ir pan. jau yra vartojami kaip keiksmažodžiai.

Lietuviai sutartinai šlykštisi parsidavėliais politikais ir todėl dažnai susiduria su problema, kaip viešai pareikšti savo panieką ir pasibjaurėjimą – šiam tikslui geriausiai tinka žodis išgama.

O tu, kurs lietuvio tik vardą nešioji,
O dvasią užspaustum tėvynės jaunos...
Tegul ir tave ateitis tolimoji
Minėja... kaip išgamą mūsų dienos

         Maironis Jaunoji Lietuva

Akivaizdu, kad šie Maironio žodžiai idealiai tinka daugumai Lietuvos politikų, ypač tiems, kurių veidai neišnyksta iš televizorių ekranų.

Europos žmogaus teisių konvencija suteikia lietuviams teisę pavadinti išgama jiems nepatinkantį politiką

Europos žmogaus teisių teismo jurisprudencija akivaizdžiai rodo, kad lietuviai turi teisę vadinti jiems nepatikusius politikus taip, kaip jiems atrodo tinkamiausia.

Tiesa, Lietuvos teisėjai negarsėja nei kaip kvalifikuoti, nei kaip nekorumpuoti, todėl, kovojant už savo teises, lietuviams neretai tenka keliauti į patį Strasbūrą.

Norint kažką pakeisti, visų pirma reikia pasakyti, kas yra blogai

Kaip galima tikėtis, kad Lietuvoje kažkas pasikeis, jei nedrįstame netgi viešai įvardinti to, kas yra negerai?

Norint susigaudyti ką daryti, visų pirma reikia aiškiai pasakyti, kas iš tikrųjų vyksta – reikia pradėti vadinti daiktus savo vardais.

Norėtųsi tikėtis, kad ir į Lietuvą ateis toks laikas, kai kiekvienas išgama, kur jis bekriuksėtų – Seime, Vyriausybėje, savivaldybėje ar Prezidentūroje – bus ir vadinamas išgama.

Gal tada nors kas antras politikas ar būsimas politikas, prieš išduodamas Lietuvą (tapdamas išgama), dar kartą gerai pagalvotų?

2008-ųjų sausis, Vilnius

tomas  2014-08-29 22:26:43

Atleiskite. as isgama. rakstis maksti

lidija  2013-10-29 23:19:53

seniunijoje darbuojasi taip pat jie

Tomas  2011-11-17 18:51:52

Nemačiau apsurdiškesnio tinklapio.. Man kaip Lietuviui – gėda, kad toks puslapis – ypač su tokiu kilniu adresu ir šūkiu – gali egzistuoti ir būti toleruojamas dėl tokio turinio. Tikra gėda ir apgailėtina.
Aš buvau ir visada būsiu Lietuvis, bet jaučiuosi kaip būčiau tarp barbarų.. Kurie tik dergiasi ir koneveikia vieni kitus.. Ir visi tie žodžiai, kaip ir šios diskusijos tema.. Toks įvaizdis, kad jūs gyvendami Lietuvoje niekados nepasikeisite ir taip tik sunaikinsite Lietuvą. Juk tik geru ir doru žodžiu pakeisime Lietuva o ne burnojimusi ir pykčiu vienas kitam. Nors aišku, kai nėra tikėjimo o tik pagoniškas kultas tvyrantis Lietuvio galvoje – kuris tik ir skatina maištauti kaip barbarams – daro takiais apgailėtinais kaip ir šiame portale besidergiantys žmones.. Dieve padėk mūsų šaliai – kol dar vienas kito su kuokom nepriplojom.

kale  2011-06-03 09:24:18

tikra isgama:–)  pasisakymas – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinisdienoraštistekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2021 Giedrius Šarkanas        kontaktai